Teisipäev, jaanuar 8, 2019
 

Lootus kustus viimasel minutil

See, et maakonnaliinide busside ja osade kaugliini busside väljumisajad muutusid, sai toimetuse jaoks teatavaks alles eile pealelõunal, üsna veidi enne lehe trükkiminekut.
Hiiumaa valla ühistranspordiseptsialist Piret Sedrik vabandas, et uued ajad said nad paika alles reede hilisõhtuks. Sellest ka nii hiline teavitus. Ja sedagi vaid elektroonilistes kanalites: valla sotsiaalmeedia lehel ja kodulehel. Sealgi mitte uudiste all, vaid rubriigis “Transport”, kuhu tõesti vaadata ei oska. Ka vist mitte juhul, kui bussi õigel ajal peatuses pole. Siis võtaks pigem toru ja helistaks kusagile, et kuhu see buss jäi.
Maakonnaliinide uue teenindaja ASi GoBus Kärdla kontorist ütles Marika Rõmmel,
et reisijatele jagamiseks mõeldud paberid, kus busside sõiduajad kirjas, tõi Piret Sedrik ka neile alles reede õhtul. Paraku ei saa bussist mahajääja seda paberit kuidagigi kätte. Ja kõigil pole ka internetti ja sotsiaalmeedia kontot.
Selgub, et hiidlaste lootus suri n-ö viimasel minutil. “Nad lootsid viimase hetkeni, et ehk praamide graafik ei muutu,” selgitas Rõmmel, miks muudatused isegi bussi­firmani n-ö kaheteistkümnendal tunnil jõudsid.
Lootust selleks, et ehk jätkatakse senise sõiduplaaniga ehk kuue väljumisega kummastki sadamast, andsid 20. detsembril Hiiumaal käinud maanteeameti peadirektori asetäitja Meelis Telliskivi ja ühistranspordiosakonna juhataja Kirke Williamson. Kuid hiidlastele lubatud järgmist kohtumist eelmisel aastal ei toimunud, uue aasta teiseks päevaks kokku lepitud kohtumise aga tühistas torm.
Nii sõidetigi hiidlaste soovist üle ja teist talve peame tööpäeviti leppima hõredama sõiduplaaniga. Mis iganes selle põhjuseks siis ka poleks – ilmaolud või midagi muud.
Hea vähemalt, et reedeti ja pühapäeviti ei ole ei jääd, tuult ega pimedust ja laevad suudavad teha isegi seitse väljumist päevas.

8. jaanuar 2019

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411