Teisipäev, jaanuar 22, 2019
 

Lasteaed töötab sel suvel koolimajas

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kärdla lasteaiamaja remont algab sel suvel ja tänu sellele saavad lasteaialapsed mõned kuud koolis käia.
Kärdla osavallavanem Lauri Preimann ütles, et esialgne plaan on anda lasteaed ehitajatele üle maikuu lõpus. Lasteaed jätkab tööd ka ehituse ajal, kuid mitte lasteaia hoones. Ehitustööde ajal saab lasteaiapere kasutada Kärdla põhikooli maja. Laste­aia juhataja Tiina Hinno ütles, et koolimaja ruume käidi vaatamas juba eelmise aasta lõpus ja need sobivad.
Juhataja nentis, et eesootav kolimine on väga suur töö: “Eks me selle pärast natuke hirmul ole ja ega me täielikult seda ette ei kujuta enne, kui see ehituseaeg käes on.”
Tõenäoliselt jääb suurem osa lasteaia varandusest samasse majja, lükatakse n-ö keskpõrandale kokku, pakitakse ja kaetakse kinni – samuti nagu tehti eelmise suurema remondi ajal. Kooli­majja kaasa võetakse vaid kõige vajalikumad asjad, magamisasemed ja mänguasjad.
Osavallavanem kinnitas, et teavitus saadetakse kõigile kohe, kui ehitajaga täpsemad plaanid paika saadakse. “Juulikuu on tavapäraselt valverühma kuu ning septembri kohta räägime ehitajaga läbi, kas töid on võimalik teha selliselt, et müra- ja tolmurikkad tööd tehakse suvekuudel ning viimistlus- ja seadistustööd septembris, et lasteaed saaks samal ajal juba oma ruumides toimida,” selgitas Preimann. Vajadusel saab lasteaed kooliruume ka pikemalt kasutada.
Lapsevanemaid teavitati esialgsetest plaanidest juba sügisesel lastevanemate koosolekul. “Loodan väga, et lapsevanemad suhtuvad sellesse mõistvalt, sest praegu me tegelikult ei tea, kui kaua remont aega võtab. Juulikuus on meil kindlasti valverühm, nagu alati on olnud, aga eks jaanipäevani peame leidma lahendused ja püüdma vajadused maksimumini rahuldada, sest lapsevanemad peavad ju tööl käima,” rääkis juhataja.
Suurremont peale pikka pausi
“Oleme seda remonti nii kaua oodanud, muidu on üks jupikaupa tegemine,” ütles Hinno.
Tema sõnul on kõige tähtsam, et lasteaed saab kaaseaegse ventilatsioonisüsteemi. Praegu lasteaial sundventilatsioon puudub.
Veel uuendatakse teise korruse elektrisüsteem, mis pärit lasteaia ehitusajast st 1981. aastast. “Esimese korruse elekter on meil tehtud, aga teise korruse elekter on vahetamata,” selgitas juhataja.
Praeguseks on tööde projekteerija Kärdla osavallale üle andnud esialgse ehitusprojekti. Projektile ekspertiisi tegija leidmiseks küsib osavald hinnapakkumisi. “Loodame veebruari lõpuks saada põhiprojekti, kus ekspertiisi käigus välja tulnud puudused parandatud,” ütles Preimann
Ehitushanke plaanib osavald välja kuulutada veebruari lõpus-märtsi alguses. Ehitustööde kestuseks on ette nähtud kolm-neli kuud.
Remont lükkus
Hiiu valla lasteaiale eraldas keskkonnainvesteeringute keskus 2017. aasta detsembris üle 276 000 euro maja energiatõhususe parandamiseks, valla omapanus on 217 000 eurot ja projekti kogumaksumus seega üle 493 000 euro.
Tööde käigus soojustatakse maja vundament ja katus, rajatakse soojustagastusega ventilatsioon, uuendatakse elektrisüsteeme, tihendatakse maja aknaid, rajatakse hoone katusele päikeseelektrijaam ja tehakse muid väiksemaid töid, mis parandavad hoone energiatõhusust.
Esialgu oli remont kavandatud eelmiseks aastaks. Kuna peale rahastusotsust tuli alustada projekteerimisega, pidas vallavalitsus lasteaiaga läbi rääkides mõistlikuks, et töödega võiks alustada 2019. aastal, et jääks piisavalt aega nii ettevalmistuseks kui teavituseks.
Viimane suurem remont tehti Kalda tänava lasteaia majas kolmteist aastat tagasi ehk 2006. aastal, kui soojustati hoone fassaad. Vahe­peal on väiksemas mahus remonditud elektri- ja küttesüsteeme ja tehtud ruumide siseviimistlust.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411