Reede, jaanuar 11, 2019
 

Lapseootel naine toimetati laevaga üle mere

Parvlaev Leiger toimetas ööl vastu kolmapäeva kiiret abi vajava patsiendi Hiiumaalt mandrile. “Erakorraline reis toimus maanteeameti ja TS Laevad ühisel otsusel, sest kui on oht inimelule, siis teistsugust otsust ei saagi sündida,” teatas TS Laevad oma sotsiaalmeedia lehel. “Meil on hea meel, et saime kaasa aidata väikese inimese turvalisemale ilmaletulekule!”
Hiiumaa Haigla juhatuse liige, õendusjuht Riina Tamm ütles, et selliseid erakorralisi sõite tuleb ikka ette. Näiteks novembris viidi üks patsient mandrile lootsikaatriga. “Kuna seekord oli lootsikaater kusagil kaugel ja helikopteri jaoks ei olnud lennuilma, palusime abi TS Laevadelt,” ütles Tamm.
Hiiu Lehe andmetel toimetati mandrile lapseootel naine, kelle puhul oli liiga varase sünnituse risk, mis õnneks ei realiseerunud. Selleks, et tagada võimaliku sünnituse puhul enneaegsele beebile vajalikud tingimused, transporditigi ema mandri haiglasse. Tamm kinnitas, et haiglale ongi antud juhis, et kui on ette näha enneaegne sünnitus, toimetada ema Tallinna haiglasse n-ö ühes tükis. “Kuigi enneaegseid lapsi on ilmale tulnud ka meie haiglas, siis viimastel aastatel aina vähem, kuna viime nad linna, kus enneaegsete laste edasiseks hooldamiseks on parimad tingimused,” selgitas Tamm, kes õppinud ämmaemandana ka ise haigla sünnitus­osakonnas valveid teeb.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411