Teisipäev, jaanuar 15, 2019
 

Kärdlas kitsas?

Kärdlas tundub lagedaid platse ja võpsikuid, kus ehitisi pole, olevat küllaga – muudkui ehita ja arenda. Paraku selgub, et nii lihtne see ka pole.
Kuigi spordihoone tuleb algsest visualiseeringust madalam, kipuvad selle ehitusprojektis kirjas olevad 16 meetrit siiski maanduvat helikopterit segama.
Päästekopteri teenus võib olla nii mõnegi inimese jaoks elupäästev. Ja see, et haigla sai otse n-ö külje alla helikopteri maandumisplatsi, ei ole saarelise haigla puhul mitte luksus, vaid hädavajadus.
Ka spordihoone on hädavajalik, et teha meie tublide sportlaste sportimistingimuste arendamiseks lõpuks ometi suur hüpe kaasaega. Ja muidugi tuleb ära kasutada spordihoone esimese etapi toetus, mis tuleb selle aasta riigieelarvega.
Seega ei saa teha valikut üks või teine, jääma peavad mõlemad.
Samas on vald juba sõlminud lepingu spordihoone projekteerijaga ja projekt peaks valmima juulis-augustis. Nii et kiire on ka.
Keeruline dilemma on ka uue riigimaja asukohavalik – Pargi tn 2 on justkui Riigi kinnisvara aktsiaseltsi eelistatud valik. See aga tähendaks, et Hiiumaa vaiksele kinnisvaraturule tuleks palju tühja pinda. Vaevalt, et endisele maavalitsuse hoonele RKAS nii palju kasutajaid või ostja leiab. Positiivses lahenduses sunnib kahtlema aastaid pooltühi nn Hiiu Kaluri maja, mis seisab täpselt Pargi tn 2 kinnistu vastas.
Sestap jääb soovida otsustajatele nutikust mõlema lahenduse otsimisel. Ruumi ju peaks olema.

15. jaanuar 2019

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411