Teisipäev, jaanuar 15, 2019
 

Kärdla linn otsib osavallakogusse noorte esindajat

Kärdla osavalla­vanem Lauri Preimann kutsub kokku Kärdla linna noorte koosoleku, et valida osavallakogusse uus noorte esindaja seoses senise esindaja Saara Katteli tagasiastumisega.
Noorte esindajaks saab olla 16–26aastane Kärdlasse sisse kirjutatud noor ning valitakse kaks noort: esindaja ja asendajaliige. Koosolekul saavad esindajat valida samas eas Kärdla noored. Valimised algavad homme,
16. jaanuaril kell 17.30 Hiiumaa vallavalitsuse majas Kärdlas aadressil Keskväljak 5a.
Kärdla osavald otsis viimati noorte esindajat mullu märtsis ja siis osutus valituks Saara Kattel. Kuna septembrist asus Kattel õppima Tallinnasse, pole ta õpingute tõttu saanud koosolekutel osaleda. Osavallakogu esinaine Anu Pielberg kiitis senist esindajat: “Saara osales kõigis eelmise aasta kevadistel ja suvistel koosolekutel ja avaldas aktiivselt arvamust.”
Pielberg leidis, et ka Kärdlas oleks nüüd mõistlik valida osavallakogusse nii noorte esindaja kui tema asendajaliige, sest noored vahetavad oma töö ja õpingute tõttu tihti elukohta. Osades Hiiumaa osavaldades on nii ka juba tehtud.
Osavallakogu on rohkem vaja keskusest eemal.
Osavallad juhinduvad oma tegevuses Hiiumaa osavalla põhimäärusest ja osavalla­kogu peamiseks ülesandeks on arvamuse andmine osavalla tööd puudutavatel teemadel.
“Paljude Kärdla elanike jaoks oli algul arusaamatu, miks on osavaldasid üldse vaja, meil on ju Kärdlas olemas ka niinimetatud suur vald ja vallamaja vajalike töötajatega,” rääkis Pielberg. Tema arvates ongi osavaldu ja nende kogusid kõige rohkem vaja just maakohtades ja piirkondades, mis on Kärdlast eemal. “Just kohalik elanik ja nende esindus teab kõige paremini, millised on kohapealsed vajadused ja tähtsamad valdkonnad, mis arendamist vajavad,” selgitas Pielberg.
Näidetena tõi Pielberg, et koosolekutel arutatakse Kärdla osavalla eelarvet, planeeringuid, vallavara küsimusi, aga ka heakorra, tänavate korrashoiu ja valgustuse teemad on tihti arutelu all. Lisaks annab osavallakogu oma arvamuse Kärdlat puudutavate valla eelnõude kohta. Ta kinnitas, et Kärdla osavallakogu arvamusi on arvestatud ja eelnõudesse ka parandusi sisse viidud.
Kohalike arvamus tähtis
Kärdla osavallakogu soovib muuhulgas taaselustada vanu Kärdla traditsioone ja elus hoida olemasolevaid. Näiteks sel aastal taaselustatakse 8. juunil Kärdla Ratta­sõit, samuti soovitakse, et jaanilaupäeval saaks lõkke ääres olla ka Kärdlas, samuti muinastulede ööl, vana-aasta õhtul ja muudel tähtpäevadel. Osavallakogu liikmeid teeb murelikuks ka see, et Kärdla laululava ja seda ümbritsev park ei leia piisavalt kasutust.
“Ootame kõikide Kärdla inimeste mõtteid ja soove, kuidas tugevdada kogukonna­tunnet ja Kärdla linna tunnet läbi ürituste ja koostegemiste,” sõnas Pielberg.
See, kas järgmisel valitsemisperioodil jätkab Hiiumaal viis osavalda või on tulevikus osavaldu kaks või üldse mitte, sõltub inimeste soovidest ja valla arengust, leidis Pielberg.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411