Reede, jaanuar 25, 2019
 

Hiiumaa tennisistid tõid suurelt maalt medaleid

Moonika Teras
Järjekordset ülevaadet meie naistennisistide edust liigatennises kirjutan Hiiumaa tenniseklubi 31. sünnipäeval ja põhjust rõõmustamiseks on küllaga.
Kristi Linkov, kes nädal tagasi pani end proovile kolmandas liigas, otsustas koheselt testida oma võimeid ka SEB liigatennise neljanda liiga üksikmängus. Selleks, et jõuda 19.–20. jaanuaril Tondi tennisekeskuses 40 osalejaga etapi finaali, tuli tal jagu saada viiest vastasest. Võidud tulid numbritega 6:1, 6:0, 6:2, 6:4 ja 6:4, kusjuures juba teises voorus alistas ta teisena asetatud Riina Bachmanni ja poolfinaalis kolmanda-neljandana tabelisse loositud Jana Trakmanni.
Finaalis oli teisel pool võrku sarnaselt Kristi Linkoviga esmakordselt selles sarjas võistelnud Kersti Pung, kes võitis tasavägiselt kulgenud matši 7:6 (kiire lõppmäng 8:6).
Pühapäeval, 20. jaanuaril toimusid Tallinki tennisekeskuses SEB liigatennise kolmanda liiga paarismängud. Sinna kiirustas peale üksikmänge ka Kristi Linkov, et koos Kärt Loopaluga pakkuda konkurentsi veel seitsmele paarile. Hiidlastest olid kohal ka Maarika Matt ja Marina Väljas ning end esimest korda turniirile möllinud Moonika Teras ja Kristel Mutt.
Kahes alagrupis mängitud turniiri finaal oli hiidlaste päralt. Mängus Kristi Linkovi ja Kärt Loopalu vastu pälvisid esikoha Maarika Matt ja Marina Väljas. Mängu tulemus 7:5, 5:7, 10:5 räägib enese eest. Teades, et esimeses setis juhtisid Kristi ja Kärt 5:2 ja teises setis olid Maarika ja Marina 5:1 ees, võib ette kujutada, milline võis olla pinge väljakul.
Maarika ja Marina võitsid alagrupis kõik mängud, kusjuures Helen Kelder ja Kristi Unt alistusid settidega 6:3, 7:6 (4).
Kristi ja Kärt said oma grupis ühe kaotuse, kuid raske võit 6:7 (5), 7:5, 16:14 samuti ühe kaotusega Janika Lipsi ja Terje Vahemäe üle viis neidki finaali.
Kristel ja Moonika matšivõite ei saanud, kuid võtsid seti 6:2 esimese paigutusega paarilt.
19. jaanuaril Tabasalus aset leidnud teise liiga paarismängus osalesid Liisi Käär ja Anete Tammeveski. Teise paigutuse saanud paar oli esimeses ringis mänguvaba ja kahjuks teisest ringist edasi ei saanud. Selle 14 paariga turniiri võitsid Siret Polli ja Kadi Sepp.
Tiiu Masing
tennisetreener

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411