Reede, detsember 7, 2018
 

SKA tunnustas Elna Pähna teeneid

Harda Roosna
Sotsiaalkindlustusameti tänu­kirja sai Elna Pähn, kes 2015. aasta sügisest töötab tugiisikuna Hiiumaa sotsiaalkeskuses.
Sotsiaalkindlustusameti (SKA) peadirektor Egon Veermäe andis novembri lõpus rahvusraamatukogus toimunud tunnustusüritusel üle tänukirjad 22 silmapaistvale raske ja sügava puudega lapse tugiisikule ja lapsehoidjale. Elna Pähn ise oli tunnustuse üle väga rõõmus ja üllatunud: “Ma ei osanud sellist asja küll oodata!” Hiiumaa sotsiaalkeskuse lastekeskuse juht Elle Voolma, kes Pähna tunnustamiseks esitas, ütles, et Elna on väga hästi mõistnud tugiisiku rolli ja osanud luua head koostöösuhted lapsevanema, õpetaja, kooli tugimeeskonna ja lapse endaga. “Tal on olnud suur roll lapse sotsialiseerimisel koolis ja ta on loonud lapsele turvatunde, tulemaks toime koolis ettetulevate muutuste ja olukordadega,” kiitis Voolma. “Tugiisiku järjepidevus, hea suhtlemisoskus ja koostöövalmidus on andnud ka perele tuge ja motivatsiooni.”
Ka on Elna Pähn kolleegi sõnul järjepidev, analüüsib oma tööd ja oskab seada eesmärke, mille poole püüelda. Ühtlasi on just tema see, kes Hiiumaa tugiisikute võrgustikus püstitab teemasid ja ärgitab teisi olukordi analüüsima.
Tunnustatud sai ka Hiiumaa juurtega Merili Keba, kes on olnud Püssi lasteaias Marjake tugiisik 2016. aasta septembrist. Ka Merili Keba ütles tunnustust saades, et ei osanud seda üldse oodata: “Olen väga tänulik kõigile, kes mind esitasid ja kes igapäevaselt tööle kaasa aitavad, seda tööd ei saaks ma üksi teha ning tänu suurepärasele toetusmeeskonnale ma seda tööd igapäevaselt väga suure rõõmu ja pühendusega teengi!”
SIGRID LEIGRI

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411