Reede, detsember 28, 2018
 

Palun suuremat kahesajagrammist viina!

Harda Roosna
Harda Roosna | Hiiu Leht
Selveri rõõmsa­värviline rändpood oli teel ka jõululaupäeval. Bussijuht Valdi Samm ja müüja Helle Allik ütlesid, et pühade­kaupa osteti ka sel päeval hoolega. “Verivorstid, piparkoogid, kommid ja värgid ning muidugi tavakaup, mida iga kord ostetakse,” loetles Helle.
Talviti on rändpoel kõige rohkem kliente Emmaste otsas, suviti Kõpu kandis. Valdi ütles, et ostjad on igal juhul tänulikud, et poebuss ikka kauba koju kätte toob ja näitas šokolaadikarpi ja kingikotti, mis poerahvale jõulukingituseks toodud.
Detsembri alguses sai aasta täis sõita uue, Selveri ostetud poebussiga. Valdi ütles, et sõita on mugav, Helle lisas, et eks roolis on ka õige mees. Kokku töötab rändpoes kaks bussijuhti ja kaks müüjat, koos sõidetakse nii, kuidas graafik parajasti klapib.
Poebussis saab päris palju nalja, et naera ennast lolliks, rääkis Valdi ja kahetses siiralt, et ei ole algusest peale neid lõbusaid juhtumeid kirja pannud. Kohe tuli meelde paar lugu. Näiteks kurtis üks eakam naisterahvas, et ta ei leia oma mobiilist poebussi äppi ja et tal ei ole Google Playboyd. Pärast selgus, et puudu oli makserakendus Google Pay, millega maksta. Teine seik juhtus napsu järgi tulnud meestega, kes küsisid, kas viina on. Bussijuht juhatas, kus riiulis viin on. Mehed küsisid, kas kahesaja­grammist viina ka on. Valdi vastas, et ka kahe­sajagrammine viin on täiesti olemas. Siis küsisid mehed, kas suuremat kahesaja­grammist ka on. “Ma ütlesin, et mina olen väike vend, aga sa võid ükskõik, millise teadja mehe käest küsida – kakssada grammi ongi kakssada grammi!”, rääkis Valdi. “Annab tulla selle peale – mul sihukest fantaasiat ei ole!”

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411