Reede, detsember 21, 2018
 

Oma ingel

Tänases lehes tutvustame kaht vahvat hiiu naist.
Üks neist, Ingel-Ann Liibert õpib piloodiks ja lendab peagi taevas raudlindu juhtides. See Hiiumaal sirgunud neiu unistab julgelt: “Suureks unistuseks on liikuda istme võrra vasakule ehk juhtida lennukit, olles ise kapteni rollis.”
Teine neist on kahe jalaga maa peal, Hiiumaa peal. Kaheksandat aastat juba. Tõelise hiidlanna visadusega otsib ta OMA võimalust end sel saarel ära elatada. “Käed peavad õiget­pidi otsas olema,” ütleb see pea­linnast tulnud vapper naine ega põlga ära ühtki tööd.
Jõuluajal püüame me kõik olla pisut paremad – teha kingitusi, soovida head. Ei tea, kas sellest või Aivar Viidiku ülikriitilisest sõna­võtust sotsiaalmeedias, aga eile saabusid ootamatult saarele maanteeameti esindajad. Kuulasid ära, mis hiidlastel öelda ja justkui said aru, miks me ka talvel vajame kuut väljumist kummastki sadamast.
Mõnevõrra üllatav oli, et seekord toodi reiside arvu kokkutõmbamise põhjuseks rahapuudus. Äkki võtaks siis mandri ja Muhumaa liinilt mõned reisid vähemaks? Seal on väljumisi ka talvel nii palju, et nad mõne puudumist ehk ei märkagi.
Huvitavad lood on lennuhankega – uue hanke puhul kasvas Saaremaa liinile otsitava lennuki kohtade arv 33 kohalt 40ni. Saaremaa lobistidele tuleb au anda – hea töö – aga tuleb tunnistada, et vajaksime ka ise üht head inglit, kes hiidlaste huvide eest seisaks.
Muidu võib ikka juhtuda, et Suure Peetri leivakoti täitmiseks tuleb Väikese Peetri leiva­kotti natuke tühjemaks tõsta.

21. detsember 2018

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411