Reede, detsember 28, 2018
 

Kaja ja Siim Kallase raamatud Hiiumaal

erakogu
Jõulude eel andis Reformi­erakonna Hiiumaa piirkonnajuht Peep Lillemägi Kõrgessaare raamatukogule üle kaks raamatut. Üks neist Reformierakonna esinaise Kaja Kallase, teine tema isa, Reformierakonna asutaja Siim Kallase kirjutatud.
Kaja Kallase raamat MEP (Member of te European Parliamet) käsitleb nelja aastat, mis ta esindas Eestit Euroopa Parlamendis Brüsselis ja Strasbourg’is. Siim Kallase uudisteos “Vabaduse ja kurjuse vahel. Euroopa Liidu lugu” kirjeldab Euroopa ajalugu läbi sündmuste ja isikute. Mõlemasse raamatusse on autorid ka hiidlastele pühenduse kirjutanud.
“Lugeda saab kõige värskemat vaadet protsessidele, mis maailmas praegu toimuvad, ja seda autorite sulest, kes ise nende keskel ja kujundamise juures olnud ja on. Loodan, et pakub mõtisklemisainest nii Eesti koha üle maailmas kui ka selle üle, kuidas mõjutab maailmas toimuv Hiiumaagi arenguid,” rääkis Lillemägi.
Tema hinnangul võtab selle kõige paremini kokku Siim Kallase poolt hiidlastele raamatu algusesse oma käega kirjutatud mõttetera: “Hiiumaagi on osa Euroopast.”
“Raamatukogudel on raha uudisteoste soetamiseks alati vähe ja kuna lugeda tasub alati, siis on raamatud kõige parem jõulu­kink,” lausus Reformierakonna Hiiumaa piirkonnajuht. “Usun, et Hiiumaa raamatukogude võrku kuuluva Kõrgessaare raamatukogu kaudu on igal hiidlasel soovi korral neid teoseid laenutada võimalik, ükskõik millises paigas saarel ta elab.”

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411