Teisipäev, detsember 4, 2018
 

Ilmub HMSi Toimetised number 2

Kolmapäeval esitleb Hiiumaa muinsuskaitse selts (HMS)kohvikus Mamma Mia, Kärdlas Rookopli 20, oma toimetiste teist väljaannet.
Toimetiste esimese numbri esitlus oli seltsi suurkogul aprillis 2016. Juba siis oli osaliselt koos järgmise numbri materjal. Pikem ettevalmistus­aeg on suurendanud trükise mahtu, see on võrreldes esimese väljaandega kasvanud veerandi võrra.
Oluliseks teemaks on kerkinud Kärdla kalevivabriku elamu Pargi 3, sellest on kolm artiklit. Saab ülevaate tehtud uuringutest ja maja ajaloolisest väärtusest, lisaks kokkuvõte krundile planeeritava sotsiaalkeskuse arendamise hetkeseisust.
Mahukaim teema on seekord Meeliks Julge mälestused ja artiklid. Kärdla elektrijaam oli Meeliks Julge esimene ja ainuke töökoht. Hiiumaa elektritootmise ajaloo on ta väga põhjalikult kirja pannud, lisaks mälestusi noorusaja Kärdla elust-olust, koolist, sõjasündmustest Hiiumaal. Meeliks Julge sulejooks on ladus ja nauditav. Kuna ta tegeles ka pildistamisega, on tekstide juures rohkelt fotosid, neist osa ilmub trükis esmakordselt. Täname Kalev Julget, kes võimaldas fotokogu kasutada.
Hiiumaa vabadussõja mälestus­märgi ideekonkurss lõppes tänavu jaanuaris. Toimetistes on esitatud tulemused ja kõigi 15 võistlustöö lühitutvustus.
Veel leiavad artiklitena kajastamist: Hiiumaa vanim mündileid, Hiiumaa muinsus­kaitse seltsi 30. aasta­päev, meenutused Puliste külast, August Wupperfeldi postkaardid, nõukogude õhupalli­sõitjate lend Hiiumaale, kalevivabriku omaniku juubeli­peo ülevaade. Esitatud on seltsi tegevuse kroonika 2016–2017 ja ilmunud trükiste nimekiri. Toimetised 2 on seltsi seitsmes väljaanne viie aasta jooksul. Koostasid Dan Lukas ja Mart Mõniste.
Esitlus algab kolmapäeval, 5. detsembril kell 17.

Hiiumaa muinsuskaitse selts

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411