Teisipäev, detsember 4, 2018
 

Fraktsioonid jagavad 155 000 eurot

Sigrid Leigri | Hiiu Leht
Üheksa Hiiumaal registreeritud mitte­tulundusühingut ja sihtasutust saavad järgmisel aastal riigikogu fraktsioonidelt toetust kokku 155 000 eurot.
Suurimad summad, kumbki 50 000 eurot saavad EELK Kärdla Johannese kogudus kiriku renoveerimiseks ja MTÜ Hiiumaa Jalgpall.
“Mis puutub “katuserahadesse”, siis küllap on kritiseerijatel omajagu õigus, aga samas ei ole välja pakutud ka alternatiivseid lahendusi, sealhulgas seda, kuidas lahendada Kärdla kirikuga sarnaste, kohaliku kogukonna jaoks oluliste objektide või tegevuste rahastust, kui need ühegi tavapärase toetusmeetme alla ei käi,” ütles kogudusevanem Tiit Harjak.
MTÜ Hiiumaa Jalgpall tegevjuht Georg Linkov ütles Hiiu Lehele, et toetusega on kavas parendada jalgpallikooli õpikeskkonda, ka on planeeritud osaline õppe­taristu projekteerimine, välja­ehitamine ja sisustamine.
Suuruselt järgmine on 15 000eurone toetus Hiiumaa muinsuskaitse seltsile. Seltsi juhatuse esimees Dan Lukas ütles, et toetust on kavas kasutada vabadus­sõja mälestus­märgi projekteerimis­kulude katteks. Lukas märkis, et lisaks sellele summale ja Naiskodukaitse  1850eurosele annetusele on puudu veel 1150 eurot ja avaldas lootust, et Hiiumaa vald leiab selle puuduva osa.
MTÜ Hiiumaa Kogukonna­teenused, mille tegevusvaldkonnaks Krediidiinfos on märgitud sõitjate vedu, sai toetust 10 000 eurot. Ühingu juhatuse esinaine Kristi Linkov ütles, et toetusrahaga on kavas kaasajastada mere­päästevõimekust ja edasi arendada SAR (Search and Rescue) BOXi vabatahtlikele merepäästjatele.
5000eurose toetuse said veel viis ühingut.
SA Hiiumaa Haigla juhatuse liige Riina Tamm ütles, et raha kasutatakse laste jaoks. Mida täpselt soetatakse, seda ta veel ei täpsustanud, kuid kinnitas, et mõtteid on.
MTÜ Hiiumaa Tennise­klubi juhatuse liige Tanel Malk ütles, et toetuse investeerib klubi Turu tänaval asuvatele tenniseväljakutele rajatava varjualuse ja tribüüni ehitusse.
EELK Pühalepa Laurentsiuse koguduse naiskoor Anna kasutab toetust inventari soetamiseks ja tegevustoetusena. MTÜ Hiiumaa puuetega inimeste koja toetuse sihtotstarbeks on samuti märgitud tegevustoetus.
Rudolf Tobiase nimeline Kärdla muusikakool kasutab raha Kärdla Kammerkoori tegevuse toetamiseks, instrumentide hoolduseks ja remondiks ning SA Hiiumaa Muuseumid Rudolf Tobiase majamuuseumi heliekspositsiooni loomiseks.
Kokku plaanib tööd lõpetav riigikogu järgmise aasta eelarves nn katuserahana jagada 6,5 miljonit eurot. Keskerakonnal on jagada 2,2 miljonit eurot, erakond Isamaal 1,86 miljonit ning Sotsiaaldemokraatlikul Erakonnal 1,94 miljonit eurot, opositsioonilisel EKRE-l 300 000 ja Vabaerakonnal 227 000.
Opositsioonis olev Reformi­erakond loobus teist aastat järjest võimalusest katuseraha jagada.
Hiiumaa vallavolikogu esimees, reformierakondlane Aivar Viidik ütles, et nii kohalikke algatusi kui kogukonna initsiatiivi tuleb igati toetada, seda nii valla kui riigi tasandil. “Küsimus on pigem selles, milliste põhimõtete järgi seda teha, mida korrektsemad on reeglid, seda parem on tulemus,” leidis Viidik. “Mis konkreetselt nn katuseraha puudutab, siis kindlasti ei tohi selle eest osta poliitilist toetust või maksta poliitilist võlga. See on täiesti lubamatu!”
2016. aastal juba opositsioonis olles oli Reformierakonna jagada 300 000 eurot, 2015. aastal, tollal veel võimul olles osales ka Reformierakond katuse­rahade jagamisel.
Riigikogu niinimetatud katuseraha on riigieelarvest fraktsioonidele jagatav raha, millega saadikud saavad toetada just nende valijatele meelepäraseid objekte või ettevõtmisi.

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411