Reede, november 30, 2018
 

Uus tegija pälvis tiitli

Harda Roosna | Hiiu Leht
Hiiumaa vabatahtliku töö areenile tõusnud uus tegija, Katrin Visna­puu pälvis Ühisnädala peol tiitli ja kaks nominatsiooni.
Tunnustatud Hiiumaa kodaniku­ühiskonna tegijate seas oli palju neid, kes teada ja tuntud tegijad. Lisatud infokastis on kõik need nimed nimetatud. Nende seas hakkas aga silma uusi sündmusi nagu näiteks Kärdla purjutuur, Hiiumaa 1. öölaulupidu, Hiiumaa ralliklubi, aga ka uusi tegijaid nagu Allard Kerves, Margus Kastein, Jaanika Küttim, Katrin Visnapuu jt.
Visnapuu pälvis kohe kolm nominatsiooni ja ühe tiitli. Visnapuu on koosmeelekandja 2018. Uuendusliku algatusena nomineeriti Sõru Merekool ja Sõruotsa Kogukonnapäev, mille korraldamise eestvedajateks olid Katrin Visnapuu ja Kaie Pranno koos. Lisaks oli Visnapuu kodanikuühiskonna toetaja üks nominente.
Visnapuu ütles tänukirju ja lilli vastu võttes, et kõik, mis tehtud, on tehtud koos ja Kaie Pranno vääriks neid tunnustusi samavõrra.
Varem on Visnapuu allakirjutanule öelnud, et peab enda eeskujuks eestvedajaid Orjaku külaseltsist, külaseltsist Muhv, Kõpu külaseltsist Valguskiir ja teistest saarel tegutsevatest külaseltsidest: “Teie lähete ees ja mina püüan järgi sibada.”
Hulk uusi algatusi
Sel suvel avati Visnapuu ja tema sõpruskonna eest­vedamisel Sõru merekool, kus lapsed said purjetamist õppida, korraldati Emmaste kogukonnapäeva ja augustis avas Sõru paadikuuris uksed ühepäevakohvik Kambüüs, mille müügitulu läks Sõru merekooli noorte kaptenite merehariduse toetuseks. Praegu on Sõruotsa külaselts üks, kes koos Agapäeotsa seltsiga, külaseltsiga Muhv, Jausa küla seltsiga ja Tärkma külaga korraldab Emmaste tulede teed, kutsudes Emmaste kandi inimesi õuedes jõulutulesid süütama.
Emmaste osavallavanem Hergo Tasuja ütles, et teab Katrin Visnapuud aastajagu ja mulje temast on väga positiivne. “Ta on hästi aktiivne ja tahab hästi palju tegutseda,” ütles osavallavanem.
Lisaks vabatahtliku tööle juhib Visnapuu Emmaste osavallakogu. “Sealtkaudu on tal ka kogu aeg käsi pulsil,” lisas Tasuja. Visnapuu senitehtust nimetas ta kõige kaalukamaks uuenduseks Sõru merekooli, mis on otsekui jätk vahepeal soiku jäänud Sõruotsa merekultuurile. “Aastate eest oli Emmaste põhikoolis merendus ja paadiehitus valikainena, nüüd merekooli taastatud purjetamisõpe on minu silmis kõige olulisem,” ütles Tasuja.
Minu panus Eesti riiki
Kodukant Hiiumaa juhatuse esinaine Ester Tammis tänas kõiki, kes vabatahtliku tööna panustanud Hiiumaa heaks. Nominente ja tiitlisaajaid õnnitles Hiiumaa vallavanem Reili Rand, kes oma kõnes rõhutas vabaühenduste aina kasvavat rolli nii meie riigi kui kogu maailma elukorralduses. Ta tõi näiteks, et Eesti vabaühendustes töötab juba ligi 12 000 inimest. Tsiteerides president Lennart Meri, kes on öelnud, et oma riigi eest vastutame me kõik koos ja igaüks eraldi, soovitas ta igaühel endalt küsida, milline on minu panus Eesti riiki. “Mul on hea meel, et Hiiumaal on nii palju inimesi, kes teevad rohkem, kui neilt oodatakse,” ütles vallavanem ja tänas neid kõiki.
Ühisnädalal tunnustamiseks esitati 39 kandidaati kaheksas kategoorias. Hindamis­komisjon valis iga kategooria kolm tublimat, kelle seast selgus aunimetuse saaja. Komisjoni kuulusid Kärdla politseijuht Moonika Raudsepp, Hiiumaa valla osakonnajuhataja Karin Kokla ja peaspetsialist Piret Sedrik, Hiiumaa arenduskeskuse juhataja Liis Remmelg ja Kodukant Hiiumaa juhatuse esinaine Ester Tammis.

Tunnustatud vabaühendused ja vabatahtlikud
Parim kodanikuühendus 2018 – MTÜ Hiiumaa Kino
Nominendid: Kärdla Nukuteater ja Hiiumaa loovisikute vabaühendus HiKu
Uuenduslik algatus 2018 – Kärdla Purjutuur
Nominendid: Sõru Merekool ja Sõruotsa Kogukonnapäev, Hiiumaa 1. öölaulupidu
Koosmeelekandja 2018 – Katrin Visnapuu
Nominendid: MTÜ Sõle segajad ja Kärdla kohvikutepäev
Pärandikandja 2018 – MTÜ Klubi Pühalepa Vanamehed
Nominendid: Hiiu Öko ja Hiiumaa Käsitööselts
Parim vabatahtlik organisatsioon 2018 – Hiiumaa Õpilasmalev
Nominendid: MTÜ Hiiumaa ralliklubi ja Swedbanki Kärdla kontor
Parim vabatahtlik 2018 – Kersti Ojasalu
Nominendid: Allard Kerves ja Margus Kastein
Kodanikuühiskonna toetaja 2018 – AS Jetoil
Nominendid: Katrin Visnapuu ja Jaanika Küttim
Hooliv kodanik 2018 – Tõnis Ülemaantee
Nominendid: Silvi Orvik ja Rinno Lige

EV100 kingituse tegemise eest said Kodukant Hiiumaa tänukirja Haridusselts EDU, Putkaste külaselts, Kuriste haridusselts, Kaigutsi külaselts, MTÜ Hiiu Kaarel ja Leena, Männamaa külaselts, Kõpu külaselts Valguskiir, Sõruotsa külaselts, Kassari haridusselts ja Emmaste osavallavalitsus.
Allikas: Hiiumaa arenduskeskus

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Lugeja

  See ei ole lihtsalt normaalne kuidas Hiiu Leht JÄLLE eksib nimedega. Selline isik kui Triin Visnapuu küll Sõru tegemisi ei juhi, selleks on Katrin Visnapuu!
  Seda enam on eksimus arusaamatu, et uute tegijate nimistus on õige nimi välja toodud.

   
   
   
  • Suur tänu, et veale tähelepanu juhtisite – palun vabandust, tegin veebis paranduse, avaldan veaparanduse ja palusin korrektoril olla hoolikam.

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411