Reede, november 23, 2018
 

Suurõppus Orkaan jõuab ka Hiiumaale

Tänavune, järjekorras 13. Kaitseliidu suurõppus Orkaan algab 30. novembri õhtul, lõppeb 2. detsembril ja üks õppuseala on ka Hiiumaal.
Peamine piirkond, kus kaitseliitlased liiguvad, on keset saart, hõlmates Hüti, Metsaküla, Leigri ja Määvli vahelise ala. Lahingutegevus on planeeritud eelkõige riigimaadele ja kõik kahjud, sh rööpad kõrvaldab Kaitseliit oma jõududega.
“Kohavalikuga püüdsime kohalikke elanikke võimalikult vähe häirida,” selgitas Lääne maleva instruktor-kompaniiülem Sven Luik. “Ettevõtmise heaks ja ohutuks toimimiseks ei tasu õppust lähedalt vaatama tulla,” soovitas ta.
Hiiumaal osaleb õppusel umbes 100 riigikaitsjat, nende seas kaitseväelased soomukitega. Osalevad ka naiskodukaitsjad, kellest osa tegutseb koos kaitseliitlastega ja osa valmistab toitu.
Luik selgitas, et seekord Orkaani lõppedes rivistust ei toimu, kuna arvestatakse vabatahtlike eraeluga ja tahetakse nad võimalikult mõistlikul ajal koju saata.
Luik palus kannatlikkust ja ettevaatust ka teedel liigeldes, eriti just reedel, 30. novembril kell 16 väljuva parvlaevaga
Hiiumaale saabujatelt ja püha­päeval, 2. detsembril kell 14.30 praamiga mandrile minejatelt.
Kaitseliidu õppus Orkaan 2018 algab 30. novembril ja kestab kuni 2. detsembrini Hiiu-, Lääne-, Saare- ja Pärnumaal. Tegemist on igaaastase suurõppusega, kuhu tuleb kokku mitusada kaitseliitlast, põhiliselt Pärnu­maa, Lääne, Saaremaa ja Rapla malevatest. Hiiumaal peetava osa­õppuse korraldab Kaitseliidu Lääne malev.

HELJA KAPTEIN

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411