Teisipäev, november 13, 2018
 

Noorsootöö nädal võtab fookusesse noorte inspireerimise

erakogu
19.–25. novembril toimub üle-eestiline noorsootöö nädal, mis keskendub noorsootöö võimalustele ja noorsootöötaja kutse väärtustamisele.
Eelmisel aastal sai Hiiumaal üheks suurimaks sündmuseks noorsootöötajate vahetus, mis andis võimaluse noorsootöötajal panna end proovile mõnes teises noorte­keskuses. Ka sel aastal plaanitakse 23. novembril noorsootöötajate vahetust üle saare. Loosi teel saavad nad sel päeval omale noorte­keskuse või -maja, kus toimetada. Noorsootöötajad tavaliselt valmistavad ette mõnd tegevust või töötuba, milles noored saavad osaleda ning hiljem saavad omavahel kogemusi jagada.
Eelmise aasta kogemuse põhjal on see noorsootöötajate jaoks väga hea võimalus näha, kuidas töötavad teised asutused ja millised noored seal käivad. See annab uusi ideid, aga ka mõtteainet, kuidas noorsootööd Hiiumaal arendada võiks. Niisamuti on see põnev päev noorte jaoks ning annab aimu, milline on noorsootöötaja amet.
Teemanädalal lööb kaasa ka Hiiumaa noortevolikogu, kes korraldab avapauguna 19. novembril osaluskohviku. Osaluskohvikusse oodatakse üle saare noori, et arutleda koos spetsialistidega oluliste teemade üle. Noortevolikogu liikmed toovad lauale teemad nagu küberturvalisus, noorte aktiveerimine, aga ka näiteks küsimus, kuidas noored saavad kaasa lüüa koolikeskkonna arendamisel.
Noorte mõtted ja ideed koondatakse ühtsesse dokumenti, mida tutvustatakse ka Hiiumaa vallavalitsusele ja olulisematele organisatsioonidele.
Noorsootöövaldkonna inimesed noortekeskustes, huvikoolides, aga ka üldharidus­koolides teevad igapäevaselt tänuväärset tööd, seega tuleb anda võimalus nende poolt tehtava hea töö esile tõstmiseks kohalikul tasandil. Üheks olulisemaks sündmuseks selleks on noorsootöönädala tunnustusüritus, mida sel korral veab eest Emmaste vaba aja keskus ja kus tunnustatakse Hiiumaa noortega töötavaid spetsialiste.
Lisaks eelnimetatule on palju erinevaid ettevõtmisi, sündmusi, õpitubasid nii Hiiumaal kui üle Eesti. Sündmuste ja ettevõtmistega saab tutvuda Eesti noorsootöö keskuse kodulehel, kuhu on loodud ka interaktiivne Eesti kaart sündmuste
kalendriga.

Kaie Pranno
Hiiumaa noorsootöö
keskuse noorsootöö
koordinaator

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411