Teisipäev, november 27, 2018
 

Näiteringil esimene etendus

repro
Täna kell 19 esietendub Kärdla kultuurikeskuse saalis septembris Grete Olevi vedamisel alustanud näiteringi etendus “Kas kõik on korras?!”. Kahevaatuseline teatritükk on võetud lahti kaheks osaks. Esimeses osas keskendutakse maistele küsimustele, teises pisut sügavamatele teemadele.
Olevi sõnul sündis etendus mõttest anda edasi vaatajatele noorte ja laste probleeme, ning samas näiteringi tundide sisu, kuhu kõik saavad panustada ning kus on palju aktiivset tegevust. “Harjutasime erinevaid tehnikaid ning kasvasime ja arenesime koos,” tõdes ta. Olev lisas, et lõpuks sai lavastusest paras komöödia, kuhu kõik noored näitlejad said anda oma osa. “Tegemist on ühislavastusega, keegi pole saanud ei käsikirja ega stsenaariumi ja osa sünnib lausa kohapeal.”
Etenduseks valmistuti kaks kuud ja osades Eleriin Vaher, Ene Leigri, Merel Arunurm, Amanda Liisa Liister, Greete Huuk, Henri Suuster, Robin Mägi,
Karoliine Kuli, Merili Mänd, Emma Lisette Kuli, Neidi Harjak ja Maia Roos Alber.
Näiteringi eestvedaja Grete Olev on näitlemisega tegelenud terve elu, alustades samamoodi väikesest kooliteatrist. Sealt edasi kasvas huvi teatri- ja kogu draamamaailma vastu nõnda suureks, et otsustas edasi õppima minna Kaari Sillamaa laste kaunite kunstide kooli, kus õppis erinevate omaala spetsialistide käe all. “Käisime esinemas erinevates koolides, Alexela kontserdimajas ja teistes Eesti suurimates kontserdimajades ja teatrisaalides,” loetles ta. Gümnaasiumi teed alustas Olev Tallinna 32. keskkooli teater-­humanitaar suunal. Sealt edasi avanes tal võimalus kaasa lüüa Draamateatris kuni selle suveni, mil Olevile tehti pakkumine hakata Hiiumaal vedama näiteringi. “Justnimelt vedama, mitte tegema, kuna tegemine on ikka ühine protsess – nagu ka meie etendus,” ütles Grete Olev.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411