Reede, november 9, 2018
 

Meremuuseum otsib eksootilisi esemeid

Harda Roosna
Eesti Meremuuseum otsib esemeid järgmise aasta näitusele “Sex & the Sea”. Lennu­sadamas avatava näituse autoriks on tuntud Hollandi multimeediakunstnik Saskia Boddeke. Meremehe ihadest ja igatsusest rääkivat ekspositsiooni täiendavad ka Eesti meremeeste lood, milles osalemiseks saab iga huviline 5.–30. novembrini pakkuda merereisidelt kaasa toodud huvitavaid eksootilisi esemeid.
“Kui varem on Lennusadama näitused keskendunud pigem meretehnikale, laevadele, avastusretkedele ja muule sellisele, siis nüüd tuuakse rambivalgusesse läbi ajaloo meremehi saatnud inimlik tahk, kuidas tulla toime pika kodust äraolekuga,” selgitas Meremuuseumi juht Urmas Dresen. “Parimaks viisiks selle sensitiivse teema publikuni toomisel peame mitmekülgset kunstilist installatsiooni koos lisanduva ajaloolise osaga.”
Näitusele “Sex & the Sea” esemete pakkumiseks tuleb saata asjadest foto aadressile kogumine@meremuuseum.ee Eriti oodatud on suveniirid näki­neiu skeletist, mis olid kombineeritud ahvi ja kala luudest, sadamalinnade klubikaardid või ürituste lendlehed ja esemed, millel võivad olla ka erootilised joonistused. Asjadest teeb lõpliku valiku näituse autor, ent pakutud esemeid saab näha ka Lennu­sadama Facebooki lehel. Näitusele valitud esemed tagastatakse alates
31. jaanuarist 2020.
HIIU LEHT

 

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411