Teisipäev, november 27, 2018
 

“Kuulsus tuleb külla”

Teater Vanemuine
Pealkiri on jutu­märkides selle pärast, et see on Õhtu­lehest laenatud. Ja natukene ka selle pärast, et Reigo Tamm on alles oma kuulsuse-tee alguses.
Kuulus on ta küll juba Tapal, Tartus ja Tallinnas, aga arvan, et tema tee tõelisele suurele kuulsusele algab pühapäeval siit, Hiiumaalt. Täpsemini – Ave vita!st. Veel täpsemini – 1. advendil kell kaks päeval. Reigo arvas, et seda on hea meelde jätta: detsembri 2. kell 2.
Väga harva juhtub, et tõeline tenor Hiiumaale juhtub. Aga nüüd juhtub.
Nagu suured maailmamuusikud Homecoming festivali ellukutsumisega meie saarel, tahab ka Reigo selle väikese kohtumisega teha meile tänukummarduse oma siinveedetud suvede eest.
Nüüd siis väike väljavõte Vikipeediast: “Reigo Tamm lõpetas 2008. aastal Tapa Gümnaasiumi ja asus õppima Eesti Muusika- ja Teatri­akadeemia lavakunstikooli näitleja erialale (juhendajaks Elmo Nüganen). Täiendas end näitlemises Londonis Rose Bruford College’is. Aastatel 2009–2016 õppis Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klassikalist laulu Taavi Tampuu juures. On osalenud Jenny Anvelti, Giacomo Aragalli, Virgilijus Noreika ja Caroline Dowdle’i meistrikursustel. Aastatel 2014–2017 oli Reigo Tamm Vanemuise teatri ooperisolist ning alates 2017. aastast on ta Rahvus­ooperi Estonia solist.”
Siit juba tuleneb, et Ave vita!sse tuleb ta laulma. Aga ta on ka väga hea luule­-lugeja. Ja jutuvestja. Eriti tugeva huumorisoonega. Ilma selleta, arvab ta ise, ei oleks ta Tapa vallavolikogu esimehe tööga toime tulnudki.
See 22. detsembril alles 30aastaseks saav tenor on tänavune Kristallkingakese auhinna omanik. See antakse teatripäeval kahele noorele artistile esimeste suurte saavutuste eest lavalaudadel. Toto Cutugno võrdles Tartus käies ta võimeid Pavarottiga ja see on juba väga kõva sõna. Kardan, et ta hääl ei mahu meie väikesesse saali äragi…
Aga seda saate juba kohapeale tulles kontrollida. Ja selleks tuleb kohale tulla.
Alustagem jõulude oota­mist koos tenor Reigo Tammega!

AVE ALAVAINU

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411