Teisipäev, november 13, 2018
 

Kodutütred süütasid haigekassa mälestusküünlad

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Eesti haigekassa eestvedamisel süüdati Kärdlas hingedepäeval, 2. novembril küünlad südamehaigustesse surnud inimeste mälestuseks.
Kärdla keskväljakul põlenud 56 küünalt südame­haigustesse surnud inimeste mälestuseks süütasid tublid kodutütred. Kodutütarde abiga jagati möödujaile ka infovoldikuid südamehaigustest. Hoolimata jahedast ilmast tunti ettevõtmise vastu huvi ja oli hulk möödujaid, kes korraldajaid ilusa ettevõtmise eest tunnustasid.
Üle Eesti süüdati 2. novembril 8005 küünalt eelmisel aastal südame-veresoonkonna haiguste tõttu surnud inimeste mälestuseks. Enim, 2738 küünalt, süüdati Tallinnas Vabaduse väljakul.
Haigekassa juhi Rain Laane sõnul suri eelmisel aastal südamehaiguste tõttu peaaegu sama palju inimesi, kui on elanikke Eestimaa südames, Paides. “Linnatäis inimesi on ohtlikult palju. Südamehaiguste raviks kulub aastas ligi
100 miljonit eurot meie kõigi ühist raha, aga jätkuvalt pole tekkinud arusaamist, et tervis on eelkõige igaühe enda, mitte arsti või saatuse kätes,” ütles Laane.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411