Reede, november 16, 2018
 

Esimene pink aleviku ehitajale

Harda Roosna | Hiiu Leht
Kolmapäeval, Eelar Pisa 80. sünnipäeval avas osavald Käina kultuurikeskuse ees talle pühendatud pingi, millel tähtpäevalise nimi ja kiri: “Panuse eest Käina arengusse.”
Kui Kassaris on kaks nimelist pinki ja Kärdlas ligi kümmekond, siis Käinas nimelisi pinke seni ei olnud ja Eelar Pisa oma on esimene.
Üks paljudest õnnitlejatest, Arder Väli ütles, et nimelisi pinke on juba palju pandud, aga see pink on pühendatud inimesele, kes on midagi reaalset Hiiumaa heaks teinud. Väli luges ette pika õnnitlus­kirja, milles kirjas read: “Teie tegevus on väga heaks näiteks hiidlase aastate­pikkusest visast ja mõtestatud tööst.”
Tegudeinimese teened
Ka Hiiumaa vallavalitsuse saadetud teates on Pisa teened üles loetud. Hiiumaa EPT hiilgeaegadel oli Eelar Pisa asutuse juht, tema panus Käina arengusse on suur ja selle mõju on tunda tänaseni. Tema juhtimise ajal rajati Käina uued elamurajoonid, ehitati viis 15 korteriga elamut ja sellega kasvas hüppeliselt Käina rahvaarv. Hiljem rajati kahepereelamuid Käina lõuna­ossa. Samal ajal ehitati Käina lasteaed, kultuuri­keskus, alustati spordihoonega ja rajati tootmishooneid ning piirkonda tuli elama palju noori inimesi. Rajati ka Käina ambulatoorium, kus praegu on perearstikeskus ja valla üürikorterid noortele peredele.
Käina osavallavanem Omar Jõpiselg ütles Hiiu Lehele, et Eelar Pisa on olnud tegude­inimene, kes midagi saavutanud ja ettevõetud asjad lõpuni viinud.
Oma tänukõnes pidas Eelar Pisa kõigepealt tänusõnadega meeles kõiki endisi Käina EPT töötajaid, kes aitasid kaasa Käina aleviku kasvamisele ja arengule. Järgmine tänu läks abikaasa Silvile, kes “on mulle alati olnud suureks toeks” ja siis tänas juubilar oma lapsi, kes jäänud truuks Käinale, elavad ja töötavad siinsamas ning on alati isale-emale abiks, kui abi vaja. Lõpuks tänas ta kõiki, kes tulnud kas uudishimust või austusest tema vastu.
Kunagised kontorinaised, kes juubilariga koos pilti teha tahtsid, kiitsid, et Eelar Pisa oli hea ülemus. Järgnenud kohvilauas jätkus Eelar Pisa ümber vestlejaid ja endiste aegade meenutajaid. Põnev oli kuulata, kuidas maaparandusega tegelema määratud organisatsioon põhitöö kõrvalt ühe asula kaasaegseks ehitas raha ja limiite kaubeldes, takistusi ületades ja plaane täites, jahilkäikudega suhteid hoides ja pisikesena suurte ehitusorganisatsioonide vahel oma võimalust otsides.
Nimeline bridžiturniir
Sünnipäevapidustused jätkuvad ja pühapäeval toimub Eelar Pisa nimeline bridži­turniir – väidetavalt oli just tema üks bridži saareletoojaist ja levitajaist. Paarkümmend aastat Pisa bridžipartneriks olnud Kaarel Tikerpuu vahendas Eelari juttu, et selle mängu õppis ta ära juba viieteistaastaselt. Juba 60ndate algul oli Eelar Pisa bridžiringkondades n-ö kõva tegija. Küsimusele, milline mängija Eelar Pisa on, vastas Tikerpuu: “Väga hea mängija, tunneb asja, mõtleb ja pakub, ühesõnaga tark mängija.”
Käina osavalla elanik Liina Siniveer ütles, et osavallal on plaan nimeliste pinkide tava jätkata. Andres Laidil oli kohe ka ettepanek – järgmise mälestuspingi võiks saada legendaarne kolhoosiesimees Ülo Vannas.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411