Teisipäev, november 6, 2018
 

Erakondade esinumbriteks valdavalt saarlased

Valmar Voolaid
Kuigi lõplikud otsused on mõnel erakonnal veel tegemata, on selgunud suur osa erakondade valimisringkondade esinumbreid eelseisvatel riigikogu valimistel – viiendas ringkonnas on viis teadaolevat esinumbrit kuuest seotud Saaremaaga.
Keskerakond avalikustas laupäeval oma Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa kandidaadid. Esinumbriks on Saaremaa vallavolikogu liige Enn Eesmaa, kes eelmistel riigikogu valimistel aastal 2015 kogus 2219 häält.
Sotsiaaldemokraatlik erakond avalikustas esinumbri samas ringkonnas eelmisel nädalal. Selleks on Saaremaa vallavanem Madis Kallas, kes varem riigikogu valimistel osalenud pole.
Erakond Isamaa avalikustas osa esinumbreid oktoobri keskel. Viienda valimis­ringkonna esinumbriks on saarlane Raivo Aeg, kes oli samas piirkonnas tollase IRLi esinumbriks ka eelmistel riigikogu valimistel ja sai 2001 häält.
Reformierakonna esinumber viiendas valimisringkonnas ehk Hiiu-, Lääne- ja Saaremaal on sel korral ilmselt saarlane Kalle Laanet. Aastal 2015 juhtis oravate nimekirja Lääne-Eestis ja saartel Urve Tiidus, kes sai 4117 häält, Laanet kogus toona 2388 häält.
Roheliste erakonna esinumber viiendas ringkonnas on Saaremaalt pärit ettevõtja Kristen Kannik, kes eelmistel riigikogu valimistel sai 68 häält.
Erandiks on EKRE, mille esinumber on Läänemaalt. Selleks on EKRE esimehe Mart Helme abikaasa Helle-Monika Helme, kes eelmistel riigikogu valimistel kogus ringkonnas 2399 häält.
Vabaerakonna esinumbrit seekordsetel valimistel pole veel avalikustatud. Eelmisel korral oli selleks praeguseks manalateele lahkunud Andres Ammas Läänemaalt.
Seni ainsana on kindlalt teada, et hiidlastest kandideerib riigikogu valimistel Keskerakonna ridades kooli­juht Antti Leigri.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand teeb kandideerimis­otsuse 12. novembriks.
Kolmapäeval Hiiumaal käinud Isamaaliidu esinumber Raivo Aeg ütles, et kindlasti on riigikogu valimisnime­kirjas ka mõni hiidlane.
Riigikogu 14. koosseisu valimised toimuvad 3. märtsil 2019.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411