Reede, november 30, 2018
 

ENÜ tunnustas justiitsministrit

Harda Roosan
Igal aastal naiste­vastase vägivallaga võitlemise päeval välja antava Eesti Naisteühenduste Ümarlaua (ENÜ) Valge Lindi auhinna pälvis tänavu justiitsminister Urmas Reinsalu.
15. Valge Lindi auhinna sai minister Reinsalu seadusemuudatuste algatamise eest, mis lisavad turvatunnet väga paljude vägivalda kogenud naiste ja laste ellu. Novembri keskel said valitsuselt heakskiidu Tsiviilkohtumenetluse seadustiku muudatused. Need rõhutavad senisest selgemalt vajadust lastega seotud eestkoste- ja suhtlusõiguse kindlaks­määramise menetlustes alati arvestada lapse­vanema vägivaldsusega nii lapse kui teise vanema suhtes.
Reinsalu tänas tunnustuse eest ja ütles, et see on väga suur kohustus ja vastutus. “Võitlus vägivallaga peab olema süsteemne ja katkematu, hirmuahel tuleb katkestada. Oleme tänaseks astunud mitmeid olulisi samme – võtnud Eesti õigusesse üle parimad praktikad Euroopa Liidu õigusest ja lisanud seadusesse sätteid ohvri kaitsevajaduste kohta. Peame jätkama sarnaste, veelgi jõulisemate sammude astumist, et kannatanu saaks õigel ajal just seda abi, mida tal parasjagu vaja on,” märkis minister.
Auhinna ja tänukirja andsid esmaspäeval Tallinnas toimunud konverentsil “Kuidas lepitada lepitamatut” üle ENÜ eesistuja Harda Roosna ja peasekretär Eha Reitelmann.
ENÜ annab Valge Lindi auhinda alates 2004. aastast inimesele või organisatsioonile, mis möödunud aasta/aastate jooksul kõige enam ära teinud naistevastase vägivalla tõkestamiseks või sellest probleemist teavitamiseks.

HIIU LEHT

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411