Reede, november 2, 2018
 

Elektrilevi tunnistas, et liin on hooldamata

Olev Kivistik
Eelmise tormiga jäid Hirmuste küla elanikud elektrita 32 tunniks, laupäevase tormiga oli Hirmuste küla Hiiumaal ainuke, kus elektriühendus jälle katkes.
Liinivõrgu eest vastutav OÜ Elektrilevi teatas, et Hiiumaal oli sel tormisel nädalavahetusel ainult üks rike, Hirmustes. Rike tekkis laupäeva õhtul ja lahendati sama päeva õhtul, mõjutatud kliente oli 14. Nii nagu kuu aega tagasi, eelmise tormi ajal, oli seegi kord põhjuseks tuulega liinile langenud puu.
Kohalikud elanikud teatasid eelmise katkestuse järel Hiiu Lehele, et Ristna-Heinamaa ja Tammeselja kinnistute vahel olev rippkaabel kulgeb puuokste vahel ja on vaevu nähtav.
Liin vajab hooldust
Hiiu Lehe küsimusele, kas liini olukord on kooskõlas OÜ Elektrilevi kehtestatud 0,4–20kilovoldise võrgu­standardiga või on see ettevõtte tegemata töö, vastas ettevõtte kommunikatsiooni­spetsialist Peeter Liik.
“Uurisime olukorda ja vastab tõele, et kõnealune liin vajab täiendavat hooldust,” ütles Liik. Ta lubas, et selle liini täiendav hooldus võetakse esimesel võimalusel plaani. Liik selgitas, et liinikoridori hooldatakse iga viie aasta tagant, kuid aeg-ajalt vajavad mõned liini osad ka täiendavat hooldust. “Arvestame siinkohal ka alati klientide pöördumisi,” soovitas ta kinnikasvanud liinidest teada anda.
Üleüldse liiga kaugel
Üllatav oli, et madalpingevõrgu riketest saab Elektrilevi teada ainult siis, kui kliendid sellest teatavad, kuigi rikkeinfo võiks ju laekuda ka kaugloetavate arvestite kaudu.
“Vastab tõele, et madalpinge­rikete puhul saame info siis, kui tuleb klienditeade,” kinnitas Liik. “Arendame süsteemi, mis võimaldaks meil ka see info kätte saada kaugloetavate arvestite abil, kuid täna ei ole see veel tehniliselt võimalik. Tulevikus saame kaugloetavatelt arvestitelt tulevat infot kasutada ka rikete lahendamisel.”
Hirmuste küla elanik Mall Mällo rääkis, et teda üllatas OÜ Elektrilevi teenindaja nõuanne:  “Helistagu ma mitte ainult kuusteist korda nagu mina tegin, vaid nii kaua, kui riketega ühenduse saan.” Ka olevat öelnud ametnik, kelle asukoht Jõhvis, Mällole, et üleüldse elab Hirmustes liiga vähe inimesi ja liiga kaugel on see ka.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411