Reede, november 16, 2018
 

Eestlaste lemmiktuletorn on Kõpu

Teisipäeval kuulutas 100. aastapäeva tähistanud veeteede amet Eesti lemmiktuletorniks Kõpu tuletorni. Järgmisel aastal 488. tööaastat tähistav Kõpu tuletorn on Eesti vanim ning maailmas vanuselt  kolmas katkematult töötav tuletorn.
Ettearvatult sai Eesti enim külastatav Kõpu tuletorn rahvahääletusel kõige enam, ligi neljandiku kõikidest häältest. Hiiumaa valla andmetel külastab Kõpu tuletorni keskmiselt 20 000 inimest aastas.
Kõpu tuletorn oli esimene, mis 2002. aastal külastajatele avati. Praeguseks on amet huvilistele külastamiseks avanud kümme tuletorni. Külastajatele on avatud ka Tahkuna, Ristna, Kihnu, Ruhnu, Vormsi, Pakri, Suurupi ülemine ja alumine ning Sõrve tuletorn. Järgmise aasta kevadel on ametil plaanis avada Naissaare ja Osmussaare tuletorn.
Veeteede amet kuulutas Eesti lemmiktuletorni konkursi välja 1. novembril, hääletus kestis 12. novembrini. Kokku anti üle 3200 hääle, suurima häälesaagi kogus ülekaalukalt Hiiumaal asuv Kõpu tuletorn, teisele kohale tuli Saaremaal asuv Sõrve tuletorn ja kolmandale kohale järgmisel aastal 300aastaseks saav Keri tuletorn.
Amet korraldas lemmik­tuletorni otsingud kingitusena Eesti 100. sünnipäevaks.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411