Teisipäev, oktoober 2, 2018
 

Vaid rinnapiima saavate imikute osakaal Hiiumaal suurim

HARDA ROOSNA
Tervisearengu instituudi (TAI) poolt läbi viidud uuringust selgus, et vaid rinnapiima saavate imikute osakaal Eestis on vähenenud, Hiiumaal aga hoopis kasvanud.
Kui aastal 2013 sai rinnapiima 97,8 protsenti Hiiumaa beebidest, siis mullu juba 98 protsenti. Vaid rinnapiima saavate beebide arv on Hiiumaal ülekaalukalt Eesti suurim. Saaremaal sai rinnapiima mullu näiteks 83,7 protsenti beebidest.
Ainult rinnapiima saavate laste osakaal on Eestis aasta-aastalt vähenenud. Esimesel kolmel elukuul oli eelmisel aastal täielikul rinnapiimatoidul 64 protsenti Eesti lastest, kuue kuu vanuselt aga vaid 23 protsenti, selgub TAI statistikast eelmise aasta kohta.
Aasta varasemaga võrreldes on nende kuue kuu vanuste laste osakaal, kes saavad ainult rinnapiima, vähenenud 3 protsenti ja 2013. aastaga võrreldes pea viiendiku võrra.
Kolme kuu vanuste imikute vaid rinnapiimaga toitmine on vähenenud vastavalt 1,4 ja 3,5 protsenti. Samaks on jäänud nende laste osakaal, kes ühe aasta vanuselt saavad lisaks toidule ka rinnapiima – neid on kolmandik.
Eesti jääb rinnapiimaga toitmisel maailma keskmisele alla – ülemaailmsed andmed näitavad, et kuni kuue kuu vanuste täielikul rinnapiimatoidul olnud laste osatähtsus on peaaegu kaks korda kõrgem kui Eestis – 41 protsenti.
Maailma terviseorganisatsioon (WHO) soovitab toita imikut vaid rinnapiimaga kuni pooleaastaseks saamiseni, seejärel jätkata rinnaga toitmist osaliselt koos täiendava toiduga kuni lapse kaheaastaseks saamiseni või kauemgi. Praegune näitaja aga on oluliselt madalam kui seda vajalikuks peetakse, et kaitsta nii emade kui ka laste tervist.
WHO eesmärk on tõsta 2030. aastaks kuni kuue kuu vanuste täielikul rinnapiima toidul olnud laste osatähtsus 70 protsendini.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411