Reede, oktoober 5, 2018
 

Suurmees käis kodusaarel pinki avamas

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Hiiumaa suurmees Vaino Väljas (87) osales ka ise oma­nimelise pingi avamisel ja viskas nalja nagu hiidlased ikka.
Eile keskpäeval avati endise Kärdla keskkooli lähistel jõe ääres pidulikult Väljase nimeline pink. Avamisel oli kohal ka riigimees ja diplomaat Vaino Väljas ise, Kärdla keskkooli vilistlane aastast 1950.
TV3 reporteri Feliks Unduski küsimusele, kui palju on pika elu jooksul olnud võimalus pargipingil istuda, vastas Väljas: “Täna esimest korda siin.”
Tervise kohta ütles ta ehthiidlaslikult: “Nina on vee pääl, öhk käib läbi ja jalad on pöhhjas.”
Väikese Hiiu saare suur­mehele oli austust avaldama tulnud Hiiumaa vallajuhid Reili Rand, Aivar Viidik ja Lauri Preimann, Kärdla põhikooli direktor Margit Kagadze, aga ka poolsada vallakodanikku, kelle hulgas ka õpilased ja õpetajad.
Väljasele kingiti laul – Ave Alavainu luuletus Kärdla koolist, mille viisistas Timo Lige ja kandis ette Karmen Telvik. Sama luuletus koos Sulev Mõniste graafilise lehega anti Väljasele kaasa kingitusena Kärdla kooli poolt.
Väljas omalt poolt kirjutas pühenduse Kärdla põhikooli tuliuude külalisraamatusse: “Austuse ja tänuga oma koolile. Vaino Väljas”.
Tseremoonia lõpul, kui kõik pildid tehtud, kutsus volikogu esimees Aivar Viidik kõiki vana koolimaja õpetajate tuppa kohvilaua äärde põhjendusega, et väljas on jahe… Väljas kommenteeris: “Karl Genrihovitš vaatas Valge maja kümnenda korruse aknast välja ja ütles mõtlikult – ei tea, kas väljas on juba külm? Ja kui nüüd Kärdla riigigümnaasiumi õues  ütleb volikogu esimees, et, noh, jahe sa oled, siis üles sulatada saab ikka toas…” Naerulagina saatel kommenteeris Viidik: “Kui keegi nüüd aru ei saanud, siis see ongi hiidlaste huumor.”
Idee Vaino Väljase pingi paigaldamiseks tuli klubilt Pühalepa vanamehed. Viidik, kes klubilaste palvel neile appi tuli ja Väljase saarele sõidutas, ütles Hiiu Lehele, et Vaino Väljas püüab igal aastal vähemalt korra kodusaarel käia.
Paari viimase kuuga on austust väärivatele linna­kodanikele paigaldatud juba seitse nimelist pinki. Kärdla osavallavanem Lauri Preimann tänas Silvi Orvikut, Helgi Põllot ja klubi Pühalepa Vanamehed liikmeid, kellelt nimeliste pinkide initsiatiiv tulnud. “See on hea näide kogukonna algatusest, millele omavalitsusel on rõõm õlg alla panna,” ütles Preimann.
Ta lisas, et nimelised pingid on vajalikud jala puhkamiseks ja samas ka kohaliku ajaloo kandjaks avalikus ruumis ja tunnustavad väljapaistvaid kogukonna liikmeid.

 

Sildid: ,

Kommentaarid: 2

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Evi

  Miks unustati ära, et ka auväärsel õpetajal Evald Terasel on Kärdlas omanimeline pink??
  Ja seda Õpetajate päeval??
  Natuke nadi nagu??

   
   
   
  • Aitäh tagasiside eest! Kinnitan, et kedagi ei ole unustatud. 2013. aastal tegime Hiiu Lehes ülevaate tolleks ajaks paigaldatud nimelistest pinkidest Hiiumaal http://www.hiiuleht.ee/2013/09/hiiumaal-seitse-nimelist-pinki/ Seekord ei lugenud me üles juba varem paigaldatud pinke, vaid ainult need seitse, mis Kärdlas viimasel ajal paika saanud. Lugupidamisega Harda Roosna

    
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411