Reede, oktoober 19, 2018
 

Saarel kasvab neli helkuripuud

erakogu
Esmaspäeval ehtisid Emmaste lapsed ja osavalla asutuste esindajad helkuripuuks osavalla keskuse bussipeatuse juures kasvava männi. Emmaste helkuripuu aitasid üles seada Emmaste põhikooli ja Emmaste lasteaia Naksitrallid lapsed. Oma panuse andsid esindajad Emmaste kauplusest COOP, ASist Dale LD, OÜst Liisbet Tukat, Emmaste kommunaalist, vaba aja keskusest ja osavallavalitsusest.
EV100 kodulehe andmetel on Hiiumaal helkuritega ehitud lisaks ka Viskoosa bussipeatuse lähedal kasvav remmelgas, Kärdlas Tuuru maja juures kasvav kuusk ja vallamaja juures kasvav noor pärnapuu.
Puud ehiti EV100 kampaania “100 helkuripuud” raames, mille idee autorid on Regina Jaakson ja Daisi Sprenk. Projekti eestvedajad on Tre Raadio, Pärnumaa arenduskeskus, Türi noortekeskus ja Eesti avatud noortekeskuste ühendus. Algatuse eesmärk on tõmmata juubelisügisel senisest enam tähelepanu liikluse turvalisusele.
Eilseks oli oma helkuripuu registreerinud enam kui
160 kogukonda üle Eesti. “Kui sul on helkur üle, siis riputa see oma piirkonna helkuripuule, kust ilma helkurita liikleja selle endale võtta saab ja nii pimedal ajal märgatavam on,” selgitas Helkuripuu projektijuht Regina Jaakson.
Hergo Tasuja

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411