Teisipäev, oktoober 9, 2018
 

Peetri Pizza põhjustas avapäeval järjekorra

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Neljapäeval avati Hiiumaa Selveris Peetri Pizza ja huvi oli suur – pitsajärjekord ulatus hooti üle poole tunni.
OÜ AG Service juhatuse liikme Grete Mäeotsa sõnul on ta toitlustamisega tegelenud juba kümme aastat, esimest korda kodusaarel.
Ta selgitas, et nende pitsa­põhjad pole tehtud mitte tavalisest valgest nisujahust, vaid kikerherne-rukkijahu põhjal, mis on tervislikum.
Kui Peetri Pizza viimase aja tõusutäht on Mäeotsa sõnul Primavera Verde, siis Kärdla noormehed küsisid sisenedes nagu ühest suust, kas Mafiosot ikka on? Ja olid väga rahul vastusega – seda on alati!
Avamispäeval toimetasid leti taga Kaur Korell ja Ingel Kivistu. Kui ettevõtmine kenasti käima läheb, hakatakse tellitud pitsasid ka koju viima: reedeti tehakse Käina, laupäeviti Viskoosa ja Kõpu ring. Pitsa toimetab siis koju kätte Grete isa Aiver Kark.
Selle nädala jooksul peaks ettevõte saama kätte ka kliendikaardid, siis saab klient iga kümnenda pitsa tasuta.
Grete Mäeots lisas, et Peetri Pizza näol on tegu üle Eesti tuntud brändiga ja sellega loodetakse ka Hiiumaal praegustele pitsategijatele konkurentsi pakkuda.
Küsimusele, kuidas Selver, kus samuti pitsat valmistatakse, konkurendi n-ö oma hõlma alla võttis, vastab Mäeots: “Selveri poolt oli Peetri Pizza siia väga oodatud ja aastaid soovitud. Teoks sai see alles nüüd, kuna info meieni varem ei jõudnud.”
Abikaasa Andrus Mäeots, kes Grete sõnul kõik tema ettevõtmised käima lükanud lisas, et esimesed läbirääkimised toimusid kevadel. Aega võttis lepingu lõpetamine lihaletiga, mis sellel pinnal suvel kaupa müüs. Aega kulus ka kooskõlastusteks veterinaar- ja toiduametiga, aga ka vajalike seadmete ruumidesse sisseseadmiseks.
“Soov oli avada septembri keskel, kuid töötajate leidmine oli üllatavalt raske,” lisas Andrus Mäeots.
Pitsat saab Hiiumaal tellida ka Roograhu restoranist ja Kärdla keskväljaku kohvikust Mamma Mia, aga seda populaarset Itaaliast pärit rooga pakutakse ka poodides: Selveris, COOPis ja Rimis.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411