Teisipäev, oktoober 23, 2018
 

Notarid annavad homme tasuta nõu

Kolmapäeval, 24. oktoobril kella 14–17ni on notaribüroode avatud uste päev. Hiiumaa ainsa notari Maira Katteli büroo asub nn Kärdla kohtu­majas Põllu tänav 17 ja sel päeval on soovijatel üle Eesti võimalik külastada notarit ning saada tasuta nõuandeid notari tööd puudutavates valdkondades. Tänavu keskendutakse eeskätt abieluvaraküsimustele, kuid kindlasti ei jää vastuseta ka küsimused kinnisvara­tehingute, pärimise või näiteks volikirjade kohta.
“Abieluvaraküsimused on aegumatud ning kuna meie perekonnaseadus võimaldab inimestel valida abiellumisel kolme varasuhte vahel, on vajalik, et inimesed oskaksid nendel ka vahet teha,” ütles notarite koja esinaine Merle
Saar-Johanson. “Veelgi enam – abieluvarasuhted ei puuduta ainult abiellunuid, vaid mõjutavad tulevikus läbi pärimise ka lähedasi ning lepingute sõlmimisel teisi inimesi,” lisas ta, et teatud juhtudel on tehinguteks vajalik teise abikaasa nõusolek ning selle puudumisel on leping õigustühine.
Saar-Johanson rõhutab, et tegelikult on notaribürood avatud ka kõigil muudel tööpäevadel ning notariaalse tehinguga seotud nõustamine on alati tasuta. “Küll aga on avatud uste päev hea võimalus notari külastamiseks nendel inimestel, kes alles kaaluvad tehingu tegemist või vajavad abi erinevate variantide kaalumisel – näiteks kuidas vormistada testamenti või millist varasuhet abielludes eelistada,” ütles Saar-Johanson.
Notarite avatud uste päev toimub kolmandat aastat järjest ja on osutunud väga populaarseks. Nii käis mullu notaritelt nõu küsimas ligi 700 inimest üle Eesti. 2017. aastal tegid 91 Eestis tegutsevat notarit kokku 315 704 tehingut ja toimingut, millest ligi veerand oli seotud kinnisvaraga. Abielusid sõlmiti notarite juures ligi 500 ja lepinguid abieluvaraga tehti üle 1600.
Lähima notaribüroo leiab veebiaadressilt www.notar.ee/kontaktid

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411