Teisipäev, oktoober 16, 2018
 

Meie klaveriõpetaja pälvis preemiastipendiumi

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Eesti klaveriõpetajate ühingu noore klaveri­õpetaja preemia pälvis Käina huvikooli ja Kärdla muusikakooli klaveri­õpetaja Olesja Voronjuk.
“Olesja on pikemat aega noorte klaveriõpetajate hulgas silma paistnud sellega, et kus iganes ta õpetajana tööle hakkab, seal tekkib lastel huvi ja tema ümber koondub selline tegevus, mida me väga meelsasti näeksime igal pool,” ütles žürii liige, klaveri­õpetajate ühingu tegevjuht Lembit Orgse.
Ta meenutas ka legendaar­set Hiiumaa klaveriõpetajat Ene Eimret (1944–2007), kes oli väljapaistev isiksus ka üleeestiliselt ning kelle panus saare muusikaellu oli suur. Näiteks oli ta Rudolf Tobiase päevade ning õpilaste klaverikonkursi algataja ja kunstiline juht.
“Ma ei arva, et kolleegid oleks kehva tööd teinud, aga ma arvan, et Hiiumaa on õnnega koos, et Olesja Voronjuk saare enda uueks elukohaks valis,” ütles Orgse. Lisades, et õpetaja isiksus on tähtis: “Selliseid inimesi on, aga mitte väga palju.”
Eesti klaveriõpetajate ühing annab välja noore klaveri­õpetaja stipendiumi, et väärtustada klaveri­õpetaja ametit ja toetada noorema põlvkonna õpetajate tegevust Eesti klaverimängu tavade edasikandmisel ja arendamisel.
Stipendium määratakse kuni 40aastasele klaveri­õpetajale, kelle tegevus pedagoogina on äratanud tähelepanu regioonis ja/või kes uute ideede algatajana on mõjutanud klaveriõpetust piirkonnas.
Preemiastipendiumi pälviski Voronjuk tähelepanuväärse tegevuse eest pedagoogi ja muusikalise tegevuse korraldajana.
Stipendiumisaaja valiti mitme kandidaadi seast ning preemia anti üle 7. oktoobril Estonia kontsertsaalis.
Ettepaneku Voronjuki tunnustamiseks tegi Käina huvi- ja kultuurikeskus.
Uus õpetaja, uus hingamine
Olesja Voronjuk tuli Hiiumaale klaveriõpetajaks 2015. aasta sügisel. “Sellest ajast alates on klaveriõpe siin saanud uue hingamise ja õpilaste tase on iga aastaga tõusnud,” kirjutab esitluses Käina huvi- ja kultuuri­keskuse juhataja Ly Meldorf.
Aastaid ei osalenud Hiiumaa klaveriõpilased ei suve­koolides ega regiooni­konkurssidel ega isegi saarel toimuval Rudolf Tobiase nimelisel klaveriõpilaste konkursil. “Peale õpetaja Olesja tulekut on kõik muutunud – professionaalse ja metoodilise töö tulemusel on Hiiumaa klaveriõpilased jälle pildil,” märgitakse esitluses.
Olesja Voronjuki käe all harjutab Käina ja Kärdla muusikakoolides kokku 20 õpilast. “Tänu õpetajale armastavad nad klaverimängu ja mis kõige tähtsam – enamik neist harjutab pidevalt, sest nende õpetaja suudab neid selleks motiveerida,” tõdetakse, et tänu õpetaja tööle saab saarel jälle kuulda õpilaste klaverimängu, nii koolikontsertidel kui ka maakondlikel suursündmustel.
Klaveripäeval poolsada pianisti
Lisaks igapäevatööle kahes muusikakoolis korraldab Voronjuk kord aastas Klaveri­päeva, kus saavad kokku väikeste muusikakoolide klaveriõpilased. Klaveripäev on üle Eesti hästi vastu võetud, 12. novembril toimub see juba kolmandat korda ja registreerunud on 50 õpilast.
“Kogu ürituse korraldamine ja rahastuse leidmine on Olesja õlul, seega lisaks sellele, et ta on hea õpetaja, on ta ka hea organisaator,” märgitakse esitluses.
Ka Rudolf Tobiase klaveri­õpilaste konkursi korraldamisele on Olesja Voronjuk alati nõu ja jõuga kaasa aidanud. Õpetajana tuligi tema suurim õnnestumine just käesoleva aasta R.Tobiase konkursil, kus kaks tema õpilast Elisabet Kallas ja Anete Liit said diplomi.
Lisaks astub Olesja Voronjuk mitmeid kordi aastas üles pianistina. “Viimane suurepärane esinemine toimus Suuremõisa Lossis, kus Eesti Vabariik 100 raames astusid üles Hiiumaa muusikud. Olesja Voronjuki (klaveril) ja Arvo Haasma (viola da gambal) mängitud Arvo Pärdi “Peegel peeglis” oli selle teose parim esitus, mida kuulnud olen ja uskuge, kuulnud olen seda väga palju.”
Lõpetuseks lisab Meldorf, et õpetaja Olesja võib näha, et tehes oma tööd pühendumusega ja kirglikult, on võimalik igast lapsest välja meelitada parim ja panna ta klaverimängu armastama. “Olesja Voronjuk on vaatamata oma noorusele Õpetaja suure algustähega – Hiiumaal on ta omaks võetud, teda osatakse hinnata ja samas ka hoida. Oleme väga õnnelikud, et juhuse tahtel Olesja just meie saarele sattus ning tänaseks on ta ka endale siia oma kodu soetanud.”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411