Reede, oktoober 26, 2018
 

Marko Ala valiti Eesti kutseõppe saadikuks

erakogu
Hiiumaalt pärit disainer Marko Ala valiti Eesti saadikuks üleeuroopalisel kutse­oskuste nädalal, millega väärtustatakse oskusõppe võimalusi.
Novembri alguses tähistatakse kõikjal Euroopas juba kolmandat korda oskusõppe võimalusi tutvustavat teemanädalat. Tänavu lööb sel üleeuroopalisel algatusel kaasa ka saadik Eestist, kodumaise mööblitootja Oot-Oot Stuudio kaasasutaja ja tegevjuht Marko Ala.
Nädala raames korraldatakse 5.–9. novembrini kõikjal Euroopas sadu üritusi, millega tutvustatakse kutseõppe eeliseid ja hüvesid igas eas inimeste jaoks.
SA Innove koostöös Eesti kutsekoolidega kutsub samal nädalal, 8. novembril oma annet avastama Oskuste ööl.
Tartu Kunstikooli vilistlase Marko Ala sõnul avavad kutse­oskused ukse paljudele erinevatele ametitele ja karjääri­võimalustele: “Kunstikool andis mulle tööriistad, millega rajada oma ettevõte ning väärt kogemuse, kuidas luua midagi kestvat ja kvaliteetset.”
“Oskusõpe pole pelgalt alles esimesi karjäärivalikuid tegevatele noortele, vaid kutse­hariduses peitub võimalusi igas vanuses inimestele – õppimiseks ei ole kunagi liiga hilja!” märkis Marko Ala.
“Mul on äärmiselt hea meel, et Marko nõustus olema Eesti saadik novembrikuise Euroopa kutseoskuste nädala üritustel,” ütles Euroopa Liidu tööhõive, sotsiaalküsimuste, oskuste ja töötajate liikuvuse volinik Marianne Thyssen. “Olen kindlalt veendunud, et kutseharidus on suurepärane esimene valik esmaklassilise karjääri tegemiseks ning tean, et Marko jagab meie pühendumust selle sõnumi levitamisel.”
Euroopa kutseoskuste nädalal valiti 24 erinevast EL riigist 26 kutseõppe saadikut, kes oma eeskujuga innustavad nii noori kui täiskasvanuid avastama oskusõppe eriilmelisust. Nädala kulminatsioonina korraldatakse Viinis esinduslik kutseoskuste nädalale pühendatud konverents, millel osalevad kõikide riikide saadikud, volinik Thyssen ning haridusasutuste ja tööandjate esindajad.
Eestis toimuvast oskuste ööst võtavad osa 21 kutsekooli, mis pakuvad võimalusi oskuste maailmaga tutvumiseks igas eas külastajatele. Rohkem infot koolide ja nende programmide kohta leiab www.kutseharidus.ee

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411