Teisipäev, oktoober 2, 2018
 

Kiili tõi liitumissõnumi

Harda Roosna | Hiiu Leht
Septembri lõpus käis Lääne maleva Hiiumaa malev­konna liikmetel külas Kaitseliidu ülem kindralmajor Meelis Kiili.
Ta tõi olulise teate, et mõttekas oleks liita Hiiumaa malevkond Saaremaa malevaga. “Teil on ühine operatsiooniruum, ühised ülesanded, ühine juhtimine ja logistikaliinid,” ütles Kiili.
Nüüd peavad Hiiumaa malevkonna liikmed ise otsustama, kas nad jäävad Lääne maleva alla või liituvad Saaremaa malevaga. “Meie jaoks tundub ühinemine mõistlik,” ütles Kiili.
Kaitseliidu ülem nentis, et protsessid on pikad ja võtavad aega aasta või paar. “Muudatusteks on oma protseduur, aga peale jääb vabatahtlike tahe,” kinnitas ta. “Loomulikult on sellele kohe humoorikas vastuseis, aga ka Saaremaa malevapealiku Gunnar Havi isa on hiidlane,” naljatas ta.
Lääne maleva Hiiumaa malevkonna pealik Mart Reino ütles, et ettepanek oli ootamatu ja nõuab sügavat arutelu.
“Kahe otsaga asi: rahuajal on saarlastega väga halb koostööd teha, sest eriti talvel pole mingit ühendust,” ütles Reino. “Sõja ajal on lugu ilmselt teine.”
Pealik ütles, et käib ära Kaitseliidu vanematekogul ja seejärel hakkavad kohalike kaitseliitlastega seda küsimust arutama, sama arutelu tuleb läbida ka naiskodukaitsjatel ja noorteorganisatsioonide liikmetel.
Hiiumaa malevkonna instruktor-kompaniiülem Sven Luik lisas, et Lääne maleva juurde jäämist või liitumist Saaremaa malevaga arutatakse ka jaanuaris toimuval üldkoosolekul.
Kõigele lisaks tuleks siis ka muuta Saaremaa maleva senine nimi Saarte malevaks.
HELJA KAPTEIN

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411