Reede, oktoober 19, 2018
 

Kabeklubi tõi Paidest kaasa terve komplekti medaleid

Hiiumaa kabeklubi sportlased võistlesid nädalavahetusel Paides Eesti meistri­võistlustel (EMV) 64ruudulises välk- ja kiirkabes ning teenisid nii meistritiitli kui ka hõbe- ja pronksmedali.
Avapäeval, 13. oktoobril võitis meistritiitli Arvo-Jüri Rist välkkabes. Alal, milles mängijal oli käigu sooritamiseks aega napp kolm minutit (+2 sekundit käigu eest), suutis Arvo-Jüri Rist meeste 19voorulise turniiri võita ainsatki kaotust kogemata. Kokku võitis ta 12 vastast ja viigistas seitsmega.
Värske meistri sõnul võitis ta kolm partiid selle eest, et vastane ületas mõtlemisaja, kuid oli veendumusel, et küllap oleks ta võitnud niigi: ““Välgus” on ikka selliseid segaseid seise, aga jo siis õnn oli minu poolel!” ütles Arvo-Jüri Rist ja hindas, et meistritiitel alal, milles ta mullu esikolmikussegi ei jõudnud, on tubli tulemus.
Raivo Rist teenis samal alal pronksmedali. Tema kommenteeris, et välkkabes on iga hetk arvel ja riskida tuleb. Uljus tõi tema kontole 11 võidu ja nelja viigi kõrvale neli kaotust, aga midagi tal enda sõnul sellest võistlusest kripeldama ei jäänud.
Meelepaha tõi Raivole pigem kiirkabe EMV viimases voorus maha mängitud võidu­seis Jõgeva mehe Kaljo Siimeri vastu. “Seda kaotust saan nüüd terve aasta seedida,” muigas ta. Võidu korral jäänuks ta jagama kolmandat-neljandat kohta. Läks aga teisiti.
Võistlejaid oli kiirkabes 18 ja mängiti Šveitsi süsteemis üheksa vooru. Sel alal oli mängijal käigu sooritamiseks aega 10 minutit (+5 sekundit käigu eest). Meie parimana saavutas kõrgeima, kuuenda, koha Arvo-Jüri Rist, Raivo Rist oli üheksas ja Taivo Rist 15. kohal (välkkabes 17.).
Meeste võistlusega samal ajal peetud naiste Eesti meistri­võistlustel saavutas Hiiumaa kabeklubi ridades võistlev Marika Azojan meistri­tiitli välkkabes ja hõbemedali kiirkabes. Konkurents naiste seas oli mõnevõrra hõredam – välkkabes nõudles meistritiitlit üheksa ja kiir­kabes kuus naiskabetajat.
Tiitlivõistlustest on meie kabetajatel tänavu ees veel võistkondlik EMV 64ruudulises kabes. Noorsportlased osalevad sel nädalavahetusel Eesti noorte võistkondlikel meistrivõistlustel 100ruudulises kabes.

KADI KIIVER

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411