Teisipäev, oktoober 9, 2018
 

EKA õppejõud Ülle Marks õpetab krokiid

Ülle Mark
Laupäeval avas Nelja Nurga Galeriis oma originaaljoonistuste näituse “Ajalik ja ajatu. Ruum minus ja mu ümber” Eesti kunstiakadeemia õpetaja, joonistamisstuudio juhataja Ülle Marks.
Avamisel toimus vestlusring, kel seekord polnud mahti vestlema minna, saavad uue võimaluse reedel, 12. oktoobril, mis kell täpselt, polnud eilseks veel teada.
Vestlusringi on oodatud uudishimulikud ja huvilised, kes tahaksid teada saada rohkem ja kuulda pildi­taguseidki jutte. Samuti tutvustab Ülle Marks EKAt, mis tema kinnitusel on Eesti parim ülikool, kus kunsti õpetatakse. “Eriti on oodatud gümnasistid ja teisedki, kel edasikoolitumise huvi kunstide, disaini, arhitektuuri ja kunstiteaduste valdkonnas,” soovitab Marks.
Laupäeval, 13. oktoobril kella 13–15ni on Nelja Nurga Galeriis kavas krokii joonistamise koolitus. “Toon pealinnast kauni modelli,” teatas Marks ja ütles, et kõik huvilised on teretulnud.
Krokii on harjutus, mille käigus visandatakse modelli lühikese aja jooksul, et õppida kiiret figuuri, asendi, varjude jm nähtava tabamist ning jäädvustamist. Kaasa tuleks võtta erinevaid joonistamis­vahendeid nagu vildikad, värvipliiatsid, pastellid, pintslid jms. Visandada saab mistahes paberitele nagu näiteks tapeet.
Ülle Marks on lõpetanud ERKI graafika eriala 1989 ning töötab alates 2013. aastast EKA disainiteaduskonna joonistusstuudio juhataja ja õpetajana.
Ta on Eesti kunstnike liidu liige 1990. aastast, Eesti vaba­graafikute ühenduse liige 1991. aastast.
Marks on õpetanud ligi 20 aastat nii EKAs, Tallinna rahvaülikoolis kui ka Vana­linna hariduskolleegiumis.
Ta on esinenud loominguga nii Eestis kui ka rahvusvaheliselt, saanud mitmeid olulisi rahvusvahelisi erialaseid tunnustusi ja auhindu nagu Tallinna Graafika­triennaali Grand Prix 1992, World Award Winners Galleri Grand Prix 1994, Yehhudi Menuhin Fondation Prize 2007, jt.
Marksi töid on erinevates kollektsioonides, k.a KUMU kollektsioonis.

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411