Reede, september 21, 2018
 

Valitsus toetab spordikeskuse rajamist

Argo Nurs
Hiiumaa vald teatas eile, et valitsus kavandab järgmise aasta eelarveprojektis rahastada saarele kaasaegse spordikeskuse ehitamist 2,9 miljoni euroga.
Kultuuriminister Indrek Saar kinnitas, et valitsuse 2019. aasta eelarve kavas on kirjas 2,9 miljoni euro eraldamine Hiiumaa vallale spordi­keskuse ehitamiseks, lõplik otsus langetatakse järgmisel nädalal.
Minister selgitas, et kaasaegsed sportimistingimused peaksid olema kõikjal Eestis ja seni on Hiiumaa ainuke maakond, kus kaasaegne spordikeskus puudub.“Spordikeskuse ehitamine avardab kõigi hiidlaste võimalusi tervislikumalt elada ja on oluline ka spordile laiemalt. Tasub meenutada, et suur osa Eesti edukatest sportlastest ei ole pärit suurtest linnadest ja nii võib just Hiiumaa spordikeskus luua need vajalikud tingimused, et sinna mõne aasta pärast trenni minev noor hiidlane toob tulevikus Eestile olümpia­medali,” ütles Saar.
Kauaaegne Hiiumaa kergejõustikutreener Toivo Pruul rõõmustas uudist kuuldes. Tema soov on, et projekteerimise käigus antaks valmivas keskuses kergejõustikule rohkem ruumi. “Eks iga ala võitleb enda eest, aga see osa, mis ideekonkursi võidutöös kergejõustikule pakutud, väga kergejõustikusõbralik ei olnud,” märkis Pruul.
Ehitus algab järgmisel aastal
Hiiumaa vallavanem Reili Rand avaldas lootust, et valitsus toetab Saare ettepanekut. “Kaasaegne elukeskkond ja mitmekülgsed võimalused on eelduseks, et üha rohkem inimesi tahaks Hiiumaal elada,” ütles Rand.
Vallavanem märkis, et Hiiumaa spordikeskust kavandades on vald pidanud oluliseks, et rajatav spordikeskus oleks realistlik, rajatav optimaalsete kuludega, mugav ja funktsionaalne lõppkasutajale, samuti energiasäästlik ja madalate ülalpidamiskuludega, et uue energiatõhusa spordikeskuse rajamisega kulud valla spordi­taristu ülalpidamiseks ei suureneks.
Spordikeskuse projekteerimine algab esimesel võimalusel ja ehitustööd eeldatavalt järgmise aasta teisel poolel.
Spordikeskuse esimese etapina rajatakse 4300 ruutmeetri suurune hoone. Esmajärgus on kavas valmis ehitada spordi­keskuse suur saal, milles võimalused korvpalli, võrkpalli, saalijalgpalli,
saalihoki, mudelismi ja kerge­jõustiku – jooks, heited, hüpped – harrastamiseks ning lisaruumides jõu- ja fitnessi­treeninguteks. Samuti ehitatakse ruumid noortekeskusele ja majutuskohad laagrite läbiviimiseks.
Lõplik hind veel selgub
Võttes aluseks ehitusette­võtjate indikatiivsed hinna­pakkumised (maksumusega 1150 eurot/m2) on spordikeskuse esimese etapi orienteeruv maksumus 6 miljonit. Lõplik hind selgub, kui ehitusprojekt on valminud.
Eesmärk on ehitada välja kogu spordikeskus ja seega ka projekteeritakse keskus tervikuna. Vald tegeleb edasi teise etapi rahastuse leidmisega.
Kevadel korraldas Hiiumaa vallavalitsus koos Eesti arhitektide liiduga Hiiumaa spordikeskuse arhitektuuri­võistluse, mille tulemused kuulutati välja jaanipäeva eel. Konkursile laekunud 18 töö seast valiti parimaks ideekavand nimega Mardikas, mille autorid on Johan Tali, Karli Luik, Harri Kaplan, Mae Köömnemägi, Hawke Gihm ja Kirke Päss arhitektuuri­büroost Molumba.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411