Reede, september 28, 2018
 

Orienteerujad tähistasid klubi 30. sünnipäeva neljapäevakul

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Hiiumaa orienteerujate klubi, mis loodi 4. septembril 1988 järjekorras viienda Eestimaa klubina, tähistas 30. sünnipäeva sportlikult – orienteerumisneljapäevakuga.
Möödunud nädala neljapäeval läks Arvo-Jüri Risti maha märgitud radadele 103 orienteerumissõpra. Täpselt sajandana läks rajale Eesti orienteerumisliidu tegevdirektor Paul Poopuu, kes klubilasi õnnitlema tulnud.
Pidu peeti Kärdla Villalaos, kus pakuti sünnipäevatorti ja jagati klubi uusi vormirõivaid. Näidised kõigist eelmistest võistlusriietest rippusid nööril, aukohal kõige esimene jooksusärk.
Eesti orienteerumisliidu tegevdirektor Paul Poopuu ütles tänukirja ja meene üleandmisel, et hiidlased on Eesti orienteerumiselus kindlasti ühed kõige visamad tegijad ning tänas tehtu eest.
Hiiumaa orienteerujate klubi on aastaid Eesti ja isegi maailma konkurentsis kaasa rääkinud. Oma vanuse­klassides on klubi 30 tegevusaasta jooksul olnud Eesti parimateks Merike Vanjuk, Ott Rakkaselg, Toivo Saue, Eveli Saue, Toomas Mast, Anu Saue ja Eliise Kesküla.
Eesti noorte- ja täiskasvanute koondisesse on kuulunud Ott Rakkaselg, Eveli Saue, Elo Saue, Mati Mägi, Taivo Timmusk, Triin Soonvald, Liisi Reitalu, Tiina Laas, Toomas Mast, Eliise Kesküla, Siiri Talts ja Kustu Künnapas.
Hiiumaa orienteerujate klubi president Eda Tärk teatas hea uudise, et oktoobri algul võistlevad Siiri Talts ja Kustu Künnapas Eesti noortekoondises Euroopa juunioride Cupil.
913 neljapäevakut
Tihedalt tegemisi on klubil kodusaarel. Enne klubi moodustamist tegutses Hiiumaal orienteerumissektsioon, mis hakkas saarel neljapäevakuid läbi viima 14. juulist 1977. Praeguseks on neljapäevakuid kogunenud 913. Ümmargune arv 900 sai täis tänavu 21. juunil Tahkunas.
Klubi teenekaim on Arvo-Jüri Rist (74), kes rajameistri, võistleja või kohtunikuna osalenud neljapäevakutel 840 korral. Klubi teenekaim kaartide valmistaja on Toivo Saue (69), kes koostanud üle poolesaja orienteerumiskaardi.
Sel aastal on klubi korraldanud 22 neljapäevakut, kus iga kord osalenud keskmiselt 70 orienteerumishuvilist. Kõikidel kordadel olid stardis Heini Koppel, Arvo-Jüri Rist, Evert Padari ja Ülle Padari.
Kõige rohkem osavõtjaid, 142, oli 23. mail ülemaailmsel orienteerumispäeval Emmastes, kus orienteerusid ka lasteaia- ja kooliõpilased. Orienteerumispisikuga on sel aastal nagu varasematelgi “nakatatud” nii kooliõpilasi kui lasteaialapsi, kinnitas Eda Tärk rõõmsalt. “Selles suhtes on hea, et lapsed saavad rajale minna koos vanematega, näevad loodust ja veedavad aega sportides,” lisas ta.
Enam kui pooltel neljapäevakutel osales tänavu 54 inimest. Nende vahel loositi välja jooksubotased ASilt Sportland. Õnnelik võitja oli Rasmus Jaakson Emmaste koolist. Viieaastane Art Eugen Remmelg, kes loosiga tordi sai, ütles, et rajal läks hästi, kuus punkti sai kätte.
Ene Leht, kes orienteerumisega alustas 1970. aastal Palade kooli 4. klassis õppides, vastas küsimusele, kas eksimist on ka ette tulnud: “See käib asja juurde.”

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411