Reede, september 28, 2018
 

Noor, küsi 6500 eurot nutika idee elluviimiseks

Juba sel laupäeval toimub Tallinnas ideede inkubaator 18–30aastastele noortele, kes tahavad lahendada mõnd oma kogukonna probleemi ja otsivad selle elluviimiseks rahastust.
Uus võimalus on osaleda konkursil, et pälvida oma idee elluviimiseks kuni 6500 euro suurust toetust. Äsja Eestis käivitunud Euroopa Solidaarsuskorpuse ideede konkurss on mõeldud vähemalt viieliikmelistele noortegruppidele. Juba 7. oktoobriks oodatakse meeskondadelt nägemusi oma kogukonna probleemidest ja ideekirjeldusi nende lahendamiseks. Parimad projektid saavad kuni 6500eurose rahastuse ja kogenud juhendajate toetuse oma ideede elluviimiseks.
Pressiteate saatnud Rasmus Kagge julgustas noori kindlasti konkursil osalema, kuigi tähtaeg on üsna lühike: “Ideid saab küll esitada seitsmenda oktoobrini, aga kui on äge idee, siis vormistamise jaoks antakse aega juurde.”
Archimedes noorteagentuuri juhataja Reet Kost ütles, et noori tahetakse innustada sekkuma, märkama ja lahendama probleeme: “Neidsamu probleeme, millest kõnelevad kodus nende vanemad, räägivad koolis õpetajad ja kirjutavad aja­lehed, alustades õpetajate puudusest noorte kuritegevuseni, nutisõltuvusest küberkiusamiseni ning noorte vähesest aktiivsusest kuni nende järjest teravamate vaimsete probleemideni.”
Laupäeval, 29. septembril Tallinnas Telliskivi 60 toimuvale teabepäevale ja ideede inkubaatorisse on oodatud kõik noored üle Eesti, kes soovivad anda vabatahtliku panuse mõne ühiskonna valupunkti lahendamiseks.
Lisainfo: noored.ee/solidaarsuskorpus

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411