Reede, september 7, 2018
 

Nargenfestival sai kutse tagasi

Harda Roosna | Hiiu Leht
Tallinna Kammerorkester, solistid ja dirigent Tõnu Kaljuste said imepärase Pärdi-kontserdi lõpul kohe kutse tulla tagasi, kaasas Tobiase “Joonase lähetamine”.
Erakordse sündmuse, esmakordselt Hiiumaale, Pühalepa kirikusse jõudnud Nargenfestivali esinejaid tänasid lillekimpudega Hiiumaa valla­vanem Reili Rand ja vallavoli­kogu esimees Aivar Viidik. Saamaks sõna, püüdis volikogu esimees kahe- ja poolesajapealise publiku aplausitormi vaigistada, aga see õnnestus alles kolmandal katsel.
“Ülimalt hea meel on, et olete leidnud tee Hiiumaale,” ütles Viidik esinejatele. “Ja minul ja Reilil, ma loodan, et kogu saalitäiel ja kogu Hiiumaa rahval on hea meel teid nii tervitada kui kontserdi lõpul tänada.” Samas, rahva ees, andis Viidik Kaljustele üle kutse tulla Hiiumaale tagasi koos Rudolf Tobiase “Joonase lähetamisega”.
Kingitusega pidas Hiiumaa vald meeles, et Tõnu Kaljuste tähistas äsja, 28. augustil 65. sünnipäeva. Samuti tänati kingituse ja suure aplausiga Nargenfestivali produtsenti Kadri Tikerpuud, n-ö Hiiumaa oma inimest, kel suur osa selles, et üks festivalikontserte saarele jõudis.
Kaljuste palus kontserdi lõpetuseks kuulajail mõelda sellele, et esimest korda peale sõda olid Pühalepa kiriku uksed uuesti lahti 70ndatel ja kuskil 1972 oli kirikus esimene kontsert.
Kontsert “Tabula rasa” algas klaveripalaga “Aliinale” ja Tõnu Kaljuste ettepanekul ka lõppes sellega. Kuulajate meeli haarasid ja muusikalisi kujutluspilte lõid Arvo Pärdi armastatumad kammer- ja orkestriteosed “Fratres”, Cantus Benjamin Britteni mälestuseks, “Trisagion”, “Peegel peeglis” ja “Tabula rasa”.
Solistidena astusid üles Harry Traksmann (viiul), Robert Traksmann (viiul), Leho Karin (tšello) ja Marrit Gerretz-Traksmann (klaver).

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411