Teisipäev, september 4, 2018
 

Kabetajate suve ülevaade

Tänavu suve teisel poolel on toimunud mitmeid kabeturniire, millest lühiülevaade.
Hiiumaa lahtisi meistri­võistlusi kabes alustati 1985. aastal, tänavu toimusid need 34. korda. Lisaks hiidlastele osales külalisvõistlejaid Tallinnast, Rakverest ja Saaremaalt.
Naistest võitis täiseduga tallinlanna Janne Mumme, teine oli Brigid-Ly Palkman ja kolmas Merje Rohtvee. Meestest oli kindel võitja Raivo Rist, edestades Jaan Truud (Saaremaa) ja Ants Talumaad. Tüdrukutest oli esikolmiku järjekord Triin Unt, Teili Unt ja Krete Valguta (Tallinn), poistest Priit Lokotar (Tallinn), Tamor Tomson ja Oskar Kogermann.
Suvitusperioodil said teoks ka Hiiumaa meistrivõistlused naiskabetajatele. Mullust esikohta kordas Merike Parve, hõbe­medali võitis Kätlin Mast ja pronksmedali Triin Unt.
Kõige pikemate traditsioonidega kabeturniir Eestis on 54. korda toimunud “Saaremaa kapp”.
17. võistlejaga turniiril tuli kolme päeva jooksul igaühel mängida 16 partiid. Turniiri võitis lätlasest suurmeister Zigmars Rumbenieks, kes ainsa kaotuse sai teiseks tulnud Raivo Ristilt. Hõbemedalimees võitis kuus, viigistas kümme partiid ja ainsana ei kaotanud kordagi. Arvo Risti tulemuseks jäi seitse võitu, kuus viiki ja kolm kaotust, mis andis siiski neljanda koha. Naiste hulgas tuli esimeseks Hiiumaa kabeklubi esindav Marika Azojan. Võistkondlikult sai Hiiumaa Läti Bauska järel teise koha.
Eesti spordiveteranide 51. suvemängudel oli kümne­konna spordiala hulgas esmakordselt kavas ka kabe, kus 15 meest mängis šveitsi süsteemis seitse vooru. Arvo Risti lõpptulemuseks jäi kolm võitu ja neli viiki, millest piisas esikohaks. Õigluse nimel olgu märgitud, et mitmed kabeveteranid jäid sellest võistlusest eemale, kuna mängisid samal ajal Jõgeva rahvusvahelisel turniiril.
Suvise koolivaheaja viimasel päeval mängisid tõsise turniiri meie spordikooli kaberingi õpilased. Poistest oli võidukas Oskar Kogermann, edestades napilt Tamor Tomsonit, kolmandat kohta jagasid Kaur Kartus ja Temor Tomson. Tüdrukutest olid kolm edukamat Triin Unt, Teili Unt ja Carolyn Roos.
ARVO RIST

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411