Reede, september 14, 2018
 

Erakorraline toetus kahele Hiiumaa teraviljakasvatajale

2017. aasta oli nii vihmaderohke, et mitmel pool jäi põldudelt kartul ja köögivili koristamata, talivili jäi liigniiskuse tõttu külvamata või hävis. Ilmastikukahjude korvamiseks sai sellel kevadel taotleda erakorralist toetust ja eile maksis PRIA selle välja. Hiiumaalt said erakorralist toetust kaks teraviljakasvatajat kogusummas 2031 eurot 59,26 hektaril hävinud teravilja eest.
Erakorralist toetust talivilja kasvatajatele makstakse neile, kes ei saanud eelmisel aastal augustist oktoobrini tugevate sademete tõttu talivilja külvata või külvatu hävis. Täielikult rahuldati 531 taotlust ja osaliselt 38, toetust makstakse kokku 39 047 hektari kohta. Toetuse vähendamise põhipõhjuseks oli toetuse taotlemine maale, mille kasutusõigus taotlejal puudus. Mõnel juhul ei olnud taotlusele kantud põldudel kasvatatud kultuurid toetusõiguslikud.
Taliviljatoetuse ühikumäär on 34,28 eurot hektari kohta. Toetust rahastab Euroopa Liit, kokku määrati Eestis toetuseks 1 338 498 eurot. Erakorraliste toetuste maksetähtaeg on 30. september, kuid PRIA maksis toetused välja juba eile.
Käesoleval aastal on põllumeestele raskusi põhjustanud põud ning PRIAst teatati, et kõik tänavu taotletud pindala- ja keskkonnatoetused püütakse välja maksta tavapärasest varem. Novembris plaanib PRIA välja maksta ülemineku­toetused, alates 1. detsembrist EL rahastatavad otsetoetused ning jaanuaris-veebruaris maaelu arengukava pindala- ja loomatoetused.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411