Teisipäev, september 11, 2018
 

Arengukava projekti saab teha muudatusettepanekuid

Reedel läks Hiiumaa valla veebilehele vald.hiiumaa.ee üles Hiiumaa valla esimese arengukava projekt, eilsest on see paberkandjal tutvumiseks ka saare kõigis vallamajades. Avalikkusele tutvumiseks, täiendamiseks ja kommenteerimiseks on dokumendid “Hiiumaa valla arengukava 2035+” ning selle lisad “Hiiumaa valla eelarvestrateegia”, “Arengut mõjutav väliskeskkond” ja “Hetkeolukorra kirjeldus”.
“Arengukava ei ole sellega veel valmis, vaid on avatud ettepanekuteks ning projekti saavad kõik teha ettepanekuid omale sobival moel,” kirjutatakse valla veebilehel.
Reili Rand tänas huvigruppe, kes algusest peale kaasatud arengukava koostamisse panustasid, aga ka kevadistel avalikel aruteludel osalejaid, kes andisid esmaseid mõtteid Hiiumaa arengu heaks.
KOKSi § 372 näeb ette, et valla- või linnavalitsus avalikustab arengukava ja eelarvestrateegia eelnõu valla või linna veebilehel vähemalt kaheks nädalaks.
Kõigis osavaldades tutvustatakse arengukava projekti ka avalikel koosolekutel, kus kogutakse ka tagasisidet. Koosolekud on sel kolmapäeval Kõrgessaares, neljapäeval Käinas, reedel Emmastes, järgmise nädala esmaspäeval Hellamaal ja teisipäeval Kärdlas. Ette­panekuid arengukava projekti saab teha ka osavallakogude septembrikuu koosolekutel. Samuti saab 19. septembrini saata ettepanekuid aadressil valitsus@hiiumaa.ee või tuua paberkandjal kõigisse vallamajadesse. 20. septembri volikogu istungil on arengukava esimene lugemine. Kes selleks ajaks  oma ettepanekut teha ei jõudnud, võiks üles otsida oma voliniku ja edastada ettepaneku talle, sest volikogu liikmed saavad muudatus­ettepanekuid teha veel kahe nädala jooksul, 4. oktoobrini.
18. oktoobri volikogu istungil on arengukava teine lugemine.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411