Reede, august 3, 2018
 

Ratsapordi suursündmus tarvitab 200 tonni vett päevas

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Suursugune ratsaspordipidu algas eile keskpäeval ja kestab neli päeva. Publikul on mida vaadata – kohal on paarsada ratsut ja paarsada sportlast, kokku antakse 700 starti. Kõige rohkem läheb vaja… vett!
Aastaid Kärdla ratsupäevi korraldanud ja Hiiumaa ratsaporti edendanud Jaanus Berkmann ütles, et tänavuste võistluste korraldamise teevad keeruliseks põud ja erakorraliselt kuum ilm. “Iga päev on vaja kakssada tonni vett, sest hobused tahavad juua ja neid tuleb jahutada, pumbad ei pea koormusele vastu, aga me saame hakkama,” ütles Berkmann.
Tänavustel ratsupäevadel antakse kokku antakse 792 starti, kohal on 190 sportlast ja 210 hobust.
Berkmann ütles, et osalejate arv on samas suurusjärgus kui mullu ja ratsupäevadele tullakse meelsasti, aga seekord jäädi tulemata ka kuuma ilma pärast.
Päris tippratsutajad ei saanud Berkmanni sõnul seekord Hiiumaale võistlema tulla, kuna eelmisel nädalavahetusel olid Riias maailmameistrivõistlused ja järgmisel toimuvad Eesti meistrivõistlused – seega tuleb ratsusid hoida. Siiski on kohal parimad Eesti ratsutamise TOP kuuest – Siim Sinijärv ja Paul Argus ning suur hulk noori tulevikutähti.
Neljapäeval anti 176 starti, viidi läbi parkuurid kõrgustel 75 sentimeetrit, 95 sentimeetrit ja 115 sentimeetrit. Esimeses stardi kolm paremat olid Birgit Adler ponil Retro ajaga 37.29 sekundit, teine Mari Tammoja ponil Micastro de Polli, aeg 38.26 ning kolmas Hiiumaa sportlane Sandra Laur ponil Erikson ajaga 39,24.
Täna on starte 156, plaanis on sõidud kõrgustel 95 sentimeetrit, 105 sentimeetrit ja 120 sentimeetrit. Homme antakse 117 starti kõrgustel 90 sentimeetrit, 110 sentimeetrit ja 130 sentimeetrit. Võistluste viimasel päeval on starte kirjas 143, sõidud toimuvad kõrgustel 110/110 sentimeetrit, 120 sentimeetrit ja 135 sentimeetrit.
Ratsutamisvõistluste otseülekannet saab näha Postimehe veebilehel laupäeval algusega kell 11.30, kui starti asuvad harrastajate karikasarja Porsche Karikas madalama ringi võistlejad. Peale seda näeb avatud klassi starte ja seejärel on kavas Porsche karika kõrgem klass. Päeva lõpetab 125 sentimeetrine parkuur, vahepeale mahub veel showala, tünnisõit.
Võistluste direktor on Jaanus Berkmann, peakorrapidaja Ingrid Pruual, peakohtunik Tõnu Kaumann, kohtunikud Hillar Talts, Mart Maidvee ja Jaanus Berkmann. Rajameistrid on Andres Treve, Olga Fadejeva, assistent Maarja Berkmann. Võistluste sekretär on Ave Talts, võistluste sepp Reimo Õunmaa.
Ratsupäevade raames toimuvad ka Porsche harrastajate karikasarja viies etapp ja Fair Play ponikarika viies etapp.

 

Sildid: , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411