Reede, august 3, 2018
 

Ratas toetas spordikeskuse plaani

FACEBOOK
Esmaspäeval käis Hiiumaal peaminister Jüri Ratas, kes tutvus Hiiumaa spordikeskuse asukoha, arhitektuurikonkursi võidutöö ja rahastusvajadusega.
“Arutasime täna Hiiumaa vallajuhtide ja kohaliku spordielu eestvedajatega, kuidas edasi liikuda Hiiumaa spordikeskuse rajamisega. Pean väga oluliseks, et kõigis Eesti maakondades oleks tagatud korralikud ja kättesaadavad spordivõimalused nii noortele kui täiskasvanutele,” kirjutas peaminister peale kohtumist oma sotsialalmeedia kontol.
Hiiumaa vallavanem Reili Rand rääkis Hiiu Lehele, et esmalt tutvustati peaministrile Polgu võimlas Kärdla olemasolevaid sportimistingimusi. Seejärel suunduti tulevase spordikeskuse asukohta Põllumäel, et tutvustada arhitektuurikonkursi võidutööd ja täpsemaid plaane, sh ootusi riigipoolsele toele spordikeskuse rajamisel.
“Peaminister väljendas selget toetust kaasaegse spordikeskuse rajamiseks Hiiumaale ning saime kindlust, et riigieelarve läbirääkimistel tuleb arutlusele ka võimalus riigipoolse toetuse eraldamiseks,” ütles vallavanem.
Kohtumine toimus Põllumäel, kinnistul, kuhu tulevane umbes 5000ruutmeetrine keskus on plaanis rajada. Kohtumisel osalesid Hiiumaa vallavanem Reili Rand, vallavalitsuse liige Omar Jõpiselg, spordikooli nõukogu esimees Alari Remmelg ja nõukogu liige Anti Kalle, spordikooli direktor Kristi Linkov ja Hiiumaa tenniseklubi juhatuse liige Tanel Malk.
Tulevase keskuse hinnanguline kogumaksumus on 10–11 miljonit eurot. Esimese etapi, mis ei sisalda tennisehalli, tööde maksumus on hinnatud 6,5–7 miljonile eurole. Hiiumaa vallavolikogu esimees Aivar Viidik ütles, et Hiiumaa valla suutlikkus panustada spordikeskuse projekti ilma, et kannataksid valla muud arendusobjektid, jääb 3 miljoni euro kanti. “Selle järgi saab arvutada kui suurt tuge ootame riigilt,” ütles volikogu esimees. “Tennisehall aga võiks valmida PPP projektina ehk avaliku ja erasektori koostöös.”

 

Sildid: , ,

Kommentaarid: 1

(kommenteerimine on suletud)

 
 • Volli͈, saarlane

  Siin vajab täpsustamist, kas peaministeril on oma sotsialalmeedia konto või on Jüri Ratasel oma sotsiaalmeedia konto.

  Saaremaa Raadio Saaremaa lehe usutluses haldusreformi kohta tuli selline nüanss teemaks. Jüri Ratas avaldas arvamust, mis oli vastuolus tema alluvuses olevate haldusreformi kureerivate institutsioonidega. Ajakirjanik juhtis sellele tähelepanu, et valitsuse ametlik seisukoht on ju vastupidine, kui peaministril. Ja lahendus vastuolule oli lihtne — see ei olegi peaministri arvamus, see on ühe Tallinna poisi, kelle nimi on Jüri Ratas, arvamus.
  https://www.meiemaa.ee/?content=artiklid&artid=74434

  Seega see, mida “keegi” kirjutas oma sotsiaalmeedia kontol, on seotud Hiiumaa valla ootustega riigipoolsele toele spordikeskuse rajamisel, sõltub sellest “kellena” see “keegi” midagi kirjutas?

  Mina kirjutasin seda kommentaari lihtsalt saarlasena.

   
   
   
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411