Reede, august 10, 2018
 

Raketimudelistid tõid koju MMi kullad

Erakogu
Hiiumaa noored raketi­mudelistid Merili Tursk, Johanna Aaslepp ja Siiri Talts tõid Poolas Wloclawekis juunioride MMilt teist aastat järjest Eestile esikoha.
Tiim esines S4A ehk rakettlennuki arvestuses äärmiselt stabiilselt saades igaühe kolme lennu tulemusena vastavalt 500, 480 ja 408 punkti. Summa 1388 andis Eesti tiimile veenva võidu teiseks tulnud Hispaania tiimi (1277) ja Bulgaaria (1214) ees.
Võistlusi korraldava FAI ehk rahvusvahelise aeronautika­föderatsiooni aseesimees Narve Jensen, kes  oli ka žürii esimees, ütles, et talle valmistab eriti rõõmu, et poodiumi kõrgeimal astmel on kolm tüdrukut.
Johanna Aaslepp nimetas nende võidu tagatiseks lennukite korralikku timmimist ehk raketimudelite võistluseelset oskuslikku balansseerimist.
Noorte juhendaja Andres Laanejõe Hiiumaa mudeliklubist ütles, et ta on maailma kõige õnnelikum inimene. “Mul on nii tublid noored, kes viivad ellu minu unistused,” ütles Laanejõe viidates nõukogudeajale, kui eestlastel polnud lihtne tippvõistlustele pääseda. “Eesti lennuspordi ajaloos on see erakordne saavutus,” kinnitas ta.
Kokku võistles MMil 390 sportlast 24 riigist. S4A mudeli­klassis võistlesid 15 riigi esindajad, sh Venemaa ja Hiina, kes olid MMil kohal väga suurte võistkondadega, vastavalt 42 ja 58 võistlejat. Eesti tiimis oli vaid 15 liiget, neist viis juunioride arvestuses võistlejad – kõik viis Hiiumaalt – ja kolm täiskasvanute arvestuses esinenud mudelisportlast. Hiiumaa noored võistlesid ka teistes mudeliklassides ning lisaks eelnimetatud kolmikule andsid oma panuse ka Sten-Andri Laanejõe ja Rasmus Pall.

 

Sildid: , , , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411