Teisipäev, august 14, 2018
 

Puhkpillinoori tuleb peale küll

Jaanus Kõrv | Hiiu Leht
Reedel avati puhkpillipäevad Käina kultuurikeskuse eest pika rongkäiguga, mille eesotsas sammusid oranžides särkides Tartust tulnud puhkpilli­orkestri Tamme orkestrandid.
Hiiumaa puhkpillimängu edendaja ja puhkpillipäevade korraldaja Toomas Paap ütles Tamme mängijaid vaadates heldinult: “Seal ma kunagi mängima õppisin.”
Küsimusele, mis seisus on Eesti puhkpillimuusika, vastas Toomas Paap, et ta ei oska sellele vastata, sest see oleneb kohast. “Emmastes on praegu asi seisma jäänud, sest lapsed pole puhkpillimuusikast huvitatud, aga Eestimaal puhkpilli taandarengut ei ole, kõik oleneb kohast, kus seda harrastatakse.”
Samas tuletas ta meelde, et paar aastat tagasi, kümnendatel puhkpillipäevadel oli Hiiumaal musitseerimas üle 300 puhkpillimängija, tänavu 170 ringis.
Puhkpillipäevade avakontserdil Käina kirikuvaremete juures olid rongkäigus kõik 11 orkestrit enam kui 170 mängijaga, pealtvaatajaid oli 70 ringis.
Emmaste osavallavanem Hergo Tasuja tervitas kohale­tulnuid, öeldes, et Hiiumaa on kultuurisündmuste poolest suvel rikkalik ja kiitis, et kui saarel midagi tehakse, siis hästi ja põhjalikult.
Noori tuleb peale küll
Avamisel puhus pillid soojaks noorteorkester, kus mängijaid nii Eestist kui Lätimaalt Kekavast. Esimene lugu oli populaarne Itaalia lugu “Mah Nà Mah Nà” ja dirigendikepi haaras Elmars Vaivods.
Edasi tuli dirigendi­pulti Tabasalu muusikakooli 14aastane õpilane, trompetist Martin Pajumaa, kes ühtlasi oli festivali noorim dirigent. Martin ütles Hiiu Lehele, et mõte dirigendikepp haarata tekkis paar aastat tagasi, aga aktiivsemalt hakkas ta dirigeerimisega tegelema pool aastat tagasi. “Kui muusika­kool läbi saab, siis kes teab ehk saangi dirigendiks, tahtmine ja püüdlus sinnapoole on,” lisas Pajumaa.
Puhkpillipäevade noorim osavõtja oli 11aastane Tabasalu muusikakooli õpilane Johanna Rüütelmaa, kes metsasarve mänginud kaks aastat. “See pill tundus huvitav ja hakkas meeldima,” ütles Rüütelmaa, kellel enda sõnul pole mingit esinemisnärvi. “Isa on ju dirigent,” viitas tütar isa Valdo Rüütel­maale, kes dirigeerib Tabasalu muusikakooli noorte­orkestrit.
Hiiumaa noorim orkestrant on Emmaste Swing Rock Bändi trummar
Richard Valk, kes trumme hakkas mängima juba laste­aias. Tänavu lõpetas ta Emmaste põhikooli neljanda klassi ja mängib trummi juba viiendat aastat.

XII Hiiumaa puhkpillipäevad
Linnaorkestrid
Paide linnaorkester – dirigent Teet Tihvan
Kunda linnaorkester – dirigent Kait Tiitsoo
Kadrina pasunakoor – dirigent Kaido Järvsoo
Tartu Tamme orkester – dirigent Gunnar Pettaig
Türi linnaorkester – dirigent Ants Oidekivi
Tallinna tuletõrjeühingu orkester – Aigar Kostabi
Emmaste Swing Rock Bänd – dirigent Toomas Paap
Tabasalu muusikakooli orkester – Valdo Rüütelmaa

Ühendatud noorteorkester
Noorteorkestri koosseisus astusid üles mängijad Lätist                  Kekava muusikakoolidest, Tabasalu muusikakoolist,
Tallinna huvikeskusest Kullo ja Harjumaa ühendatud noorte puhkpilliorkestrist.

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411