Teisipäev, august 28, 2018
 

President andis üle kodukaunistamise auhinnad

“Iga kandi ja inimese omapära loob erinevate mustrite Eesti, kus oma nõrgemate hoidmine teeb tugevaks ja koduseks ka meie riigi,” ütles president Kersti Kaljulaid laupäeval Viljandis, kus andis üle konkursi Kaunis Kodu auhinnad.
Tänavused auhinnasaajad Hiiumaalt olid Kaia Põtteri ja Tarmo Miku kodu Käinas, pere­kond Kasteini Lõõtsa talu Reheselja külas ja perekond Nigu kodu Kärdlas.
Tunnustuse pälvisid igast maakonnast kolm kodu või muud objekti, kokku anti üle 59 tänukirja. Lisaks tunnustas president parimaid tervise­spordirajatisi, milleks olid Püha Soobiku Avastus­rada Saaremaal ja Võru skate­park. Parima tööstusmaastiku tiitli sai Balti jaama turg, kauneimaks korter­majaks valiti Ketraja 3 Tallinnas ning kauneimaks muinsus­kaitseobjektiks oletatava randrüütlite kordonihoone varemed 18.–19. sajandist Andineeme külas Kuu­salu vallas. Energiasäästliku kauni kodu tiitli sai Rohuaia lasteaed Rakveres.
“Me soovime, et kodu, selle sõna kõige laiemas tähenduses, oleks midagi sellist, mis kestab üle aja, tulevastele põlvedele, lastele ja nendegi lastele. Sellises kodus on hea ja turvaline olla. See on hooliv ja kindel paik meile endile ja meie külalistele,” rääkis riigipea. “Just see, mille loome oma käe, hinge ja arusaamade järgi, teebki kodupaiga eriliseks ja see omapära teeb meid kõiki kokku palju rikkamaks.”

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411