Teisipäev, august 14, 2018
 

Ootame noori peresid?

Hiiumaa arengustrateegias on kirjas visioon, et meie saar on armas, peresõbralik, loodust hoidva ja väärtustava elujõulise, uuendusmeelse kogukonnaga saar Läänemeres, kus on atraktiivne elamis-, ettevõtlus- ja külastuskeskkond. Hiiumaa on väärt paik eneseteostuseks.
Kuna Hiiumaa on kahaneva elanikkonnaga saar, ootame siia noori peresid. Ja tõepoolest – viimastel aastatel on saareletulijaid olnud pisut rohkem kui lahkujaid. Tulnud on ka noori peresid, mille üle meil on suur heameel.
Kas Hiiumaa vallal aga on neile pakkuda tuge, mida noored pered kahtlemata vajavad: lasteaiakohad, sõbralik koolikeskkond, tugi kodu sisseseadmisel ja/või ettevõtlusega alustamisel?
See, et Hiiumaa vald lahendab Kärdla lasteaiakohtade nappust üksikjuhtumipõhiselt on ju sümpaatne – igaühe murest hoolitakse. Teisalt, kas ei peaks seadma suuremaid sihte, et vältida lapsevanemate pettumust, et nad ei saanud lasteaiakohta just siis kui neil seda vaja on?
Näiteks Tallinnas ja Tartumaal on lasteaedade ruumipuudust lahendatud ajutiste moodulhoonetega. Äkki peaks ka Kärdla osavald sellele variandile mõtlema juhul, kui lasteaia laiendus üle jõu käib?
Lisaks on muidugi tähtis see, kuidas kogukond tulijad vastu võtab. Kas oleme sõbralikud ja mõistvad kui uutel tulijatel on kohanemisaeg? Kas võtame nende uued ideed vastu või tõrjume?
Uusi ideid ja uusi tegijaid on meil ju vaja, sest seisvas konnatiigis ei kasva miski.
Kahju on, et lähiajal üks saareelus pettunud haritud perekond siit lahkub. Kahtlemata on see meie jaoks kaotus ja see, mis nendega siin saarel juhtus on täielikult vastuolus sellega, mida me oma arengustrateegias kirjutame.
Hiiu Leht loodab väga, et see juhtum jääks üksikuks tõrvatilgaks Hiiumaa meepotis ja saarele tuleks jätkuvalt noori peresid, keda me ju väga vajame.

14. august 2018

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411