Reede, august 3, 2018
 

Korraldaja: Seekord oli nii kergem kui ka raskem

Harda Roosna | Hiiu Leht
Südames on suur tänu, sest taas üks rikkaliku programmi ja mõnusa õhustikuga Hiiu Folk on seljataga ning palju häid mõtteid ja häid sõnu kaasa võtta.
Tänavune aasta oli korraga nii raskem kui kergem… Raskem, sest mitmed fondid jätsid meid kahjuks toetuseta ja põhiraha pidin kokku saama sponsorlustoetustest, kuna piletitulule ei saa päris kindel olla.
Seega, palju helistamisi ja läbirääkimisi sai tehtud ja siinkohal tänan kõiki toetajaid, kes festivali õnnestumiseks oma õla alla panid ning otsustasid panustada väärtustesse ning järjepidevusse, mida Hiiu Folk endas kannab.
Raskem oli mõnes mõttes muidugi ka seetõttu, et olen nüüd pisikese tütre ema ja kuna pisike Marie-Eliise vajab palju tähelepanu nagu väikesed lapsed ikka ning ka ise ei raatsi temaga koosolemise hetkedest loobuda, tuli teha palju öötööd.
Kergem oli seetõttu, et festival toimus juba 14. korda, mis tähendab seda, et kõik toimib juba päris hästi, festival on sisse töötatud. Põhiettevalmistused tegin ise juba aasta jooksul ära ja festivali ajaks olid ülesanded jagatud. Supersuur abi on muidugi sellest, et põhitiimis on inimesed, kes on mitmed juba algusaastatest meeskonnas ning teavad kuidas kõik käib ja tean, et saan neile sajaprotsendiliselt loota. See on suur tugi.
Minu enda jaoks oli kogu programm väga armas ja eriline. Inimesed on suur väärtus – Tiit Leito ja Inna Lepiku loodusmatkad, Helgi Põllo ja Helen Kõmmuse ettekanded, jutud…  Väga ilusa kontserdi andsid Riho Sibul, Jaak Tuksam ja Ain Agan, eksootikat ja virtuoossust näitas Oxus Usbekistanist, Puuluup oma erilise mängleva lüürikaga tõi nalja ja põnevust ning muidugi Ruslan ja Svjata Vatra sütitasid rahva taas ja haarasid ka tantsule. Hea meel on noortekoosseisude üle, eriti jäi silma Folkmelody, kus ansambli juht Kristin Semm rahva mängleva kergusega alati kaasa haaras. Juhan Uppini virtuoosset lõõtspillimängu oli hea kuulata.
Väga armsaks ja hinge puudutavaks kujunes minu enda jaoks festivali lõpukontsert, imeilusad olid Helin-Mari Arderi ja Teet Raigi duett ning Jaak Johansoni ja Krista Citra Joonase lauldud-mängitud lood. Eriliselt puudutas Avo Tamme poolt Marie-Eliisele kirjutatud hällilaul, mis oli imeilus kingitus ja läks väga hinge.
Olen tänulik kõigile hiidlastele, kes festivalil käisid, sest see on minu jaoks parim tagasiside ja innustus, et seda festivali on Hiiumaale ikka vaja.

Astrid Nõlvak

 

Sildid:

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411