Reede, august 10, 2018
 

Köök ja Pagar kasvavad kiiresti

Harda Roosna | Hiiu Leht
Sel suvel nime ja toote­kujundust vahetanud Hiiumaa tarbijate ühistu tütarettevõte Hiiumaa Köök ja Pagar müügitulu kasvab.
Reedel kutsus OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar tegevjuht Kaja Antons Coop Hiiumaa töötajad, ettevõtte volinikud ja koostööpartnerid lõuna­pausile Tormi Konsumi juures asuvasse Pagarite parki, et tähistada ettevõtte muutusi ja avada uusi plaane.
Esmalt tänati neid, kes kujundasid OÜ Hiiumaa Köök ja Pagar uue näo: ettevõtte turundusspetsialist Elis Lilleõis,  OÜ Goldbaum projektijuht Piret Lauri, loovjuht Andres Siem ja disainer Alina Luther, kes vormistasid kujundusliku poole.
Ühistu juhatuse liige Kaja Antons ütles Hiiu Lehele, et uue välimuse ning nime saanud Hiiumaa Köök ja Pagar on kasvuteel. Sel suvel saab leibu-saiu-torte ning mitme­suguseid roogasid valmistavas ettevõttes tööd juba 61 inimest varasema poolesaja asemel. “Kaupa läheb müüki nii palju,” selgitas Antons tööjõuvajaduse kasvu.
Antons ütles, et viimaste aastatega on ettevõte kasvanud ligi 50 protsenti. Tänavuseks aastakäibeks prognoosis ta 2 miljonit eurot, näiteks 2014. aastal oli käive vaid 1,4 miljon eurot. Tõsi küll, kasumid pole väga suured, kuid ka kahjumisse pole peale 2012. aastat enam jäädud.
Ühe põhjusena tõi Antons esile, et emaettevõte, Hiiumaa tarbijate ühistu müüb väga palju tütarettevõtte tooteid, teiseks koostööd üleeestilise Coopiga. “Inimesed on aru saanud, et see on meie asi ja kui meie ise ostame oma toodet, siis see hoiab ka meie elu siin Hiiumaal,” lisas Antons. “Me oleme kõikides Coop Eesti Maksimarketites mingi sortimendiga – see tähendab, et meie tooted on tõesti müügil Virust Võruni.”

 

Sildid: ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411