Reede, august 10, 2018
 

Kohvikutepäeval koguti üle 1700 euro heategevuseks

Kärolyn Kivistik | Hiiu Leht
Möödunud nädala­vahetusel peeti Hiiumaal taas kohvikute­päeva. Neli kodu­kohvikut panustas oma teenitud tulu heategevuseks.
Kolmapäevase seisuga olid oma kulud ja tulud kokku löönud juba kolm kodu­kohvikut, kes annetavad hea­tegevuseks kokku 1700 eurot. Karin Kokla Café Orientale Kärdla Saksa­kohvikust ütles, et neile laekusid kolmapäeval alles viimased arved ja summa, mis Kärdla kiriku renoveerimiseks annetatakse, selgub paari päeva jooksul. Café Orientale on varasematelgi aastatel oma tulu annetanud. 2016 toetati näiteks 3116 euroga mere­haridust.
Ajendas isiklik kokkupuude vähiga
Rein Aasma oli Palade küla mees, kelle poole pöörduti, kui oli vaja targemaga nõu pidada või abi küsida. Reinu kahjuks enam pole, sest vähk murrab ka kõige tugevamad ja kangemad. Tema külalislahkus on edasi antud aga lastele ja lastelastele, just seepärast sooviti sooja vastuvõttu pakkuda kodukohvikus Onu Reinu Juures teistelegi.
Reinu lapselapse ja kohviku ühe eestvedaja Karmen
Aasma sõnul oli neile kohe teada, et teenitud tuluga soovitakse toetada vähiravifondi Kingitud Elu, sest lisaks tema vanaisale on raske haigus murdnud ka teisi sugulasi ja naabreid.
Karmenile oli see juba kolmas kord kohvikutepäeval osaleda. “Varasemalt oleme Kärdlas kohviku avanud ja siis on väga palju rahvast korraga külastamas olnud, sel korral oli mõnusam ja sai klientidega suhelda,” rääkis ta.
Külastajate vähesuse üle ta ei kurda, inimesi käis kuskil 500–600 ringis.”Eriti armas oli see, et kõik need sajad inimesed olid nii toredad.”
Karmeni sõnul oli vahva, et peale kohviku sulgemist tuli veel võõraid inimesi ligi, kes ütlesid, et külastasid nende kohvikut ja kui väga neile seal meeldis. “Või kui õhtul järjekorras oodates inimesed helistasid sõpradele, et tulge siia, siin on nii mõnus ja tore,” oli Karmen rahul.
Lisaks Hiiumaale on ta teinud kohvikut ka Kalamajas,
kus on tema teine kodu ning aidanud Noarootsis kodu­kohvikut pidada. “See kohvikute tegemine on nagu hobi juba.”
Onu Reinu mälestuseks tehtud kohvik teenis 350 eurot ja see annetati vähiravifondile Kingitud Elu.
Raha lasterikaste toetuseks
Reedel avas Jausa külas uksed kodukohvik Krüsteni Hoowik. Kohviku ühe korraldaja
Regina Sinioru sõnul otsustati tänavu teenitud tulu annetada MTÜle Hiiumaa Lasterikkad, sest ka tema vanaisa oli pärit 12-lapselisest perest. Lisaks müügitulule olid korraldajad kohvikusse teinud ka eraldi heategevuslaua, kus igaüks sai Hiiumaa suurperedele annetuse teha ja vastutasuks võtta mõne pererahva tehtud hoidise, paari kootud villasokke või mõne muu
käsitööeseme.
MTÜ Hiiumaa Lasterikkad juhatuse liikme Mari-Liis
Leivalti sõnul tuli niisugune algatus ootamatult, sellegipoolest oli tal ettevõtmise üle väga hea meel. “Meie liitu kuuluvad väga tragid ja tegusad pered, kes tulevikus hea meelega niisuguses ettevõtmises ka ise kaasa lööks ja aitaks,” märkis ta.
Krüsteni Hoowik annetas MTÜle Hiiumaa Lasterikkad 250 eurot. Annetuseks saadud summa kasutatakse mõnes ühises ettevõtmises arvas Leivalt.
Lisaks kogus Kaitseliit korjanduse ja ühepäeva­kohvikuga Drillburger 1100 eurot Pühalepa kiriku ette Vabadussõja mälestusmärgi rajamise toetuseks.

 

Sildid: , ,

Comments

Pole ühtegi kommentaari.
 
Hiiu Lehest

Hiiu maakonna sõltumatu maakonnaleht aastast 1997

Miks sündis Hiiu Leht »
Kontakt

Telefon: +372 463 2199
Email: hiiuleht@hiiuleht.ee

Vabrikuväljak 1, Kärdla, 92411